Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől jöhetett ki újra?

Mitől jöhetett ki újra?

Figyelt kérdés

A méhemben ma cisztákat találtak, kettőt is. 2001-ben műtöttek petefészek cisztával, akkor előtte nem is jött meg a vérzésem, és irtózatos alhasi fájdalmaim voltak.


Most úgy alapból nincsenek fájdalmaim (igaz, kisebbek is egy-egy centivel kb. mint anno a petefészek cisztám), viszont szex közben rendesen fájt, mintha a méhemet boxolnák kb. El is mentem nődokihoz, hogy csináljon mindenenekelőtt szűrést, kenetvételt. Csinált is, de annak ellenére, hogy a vizsgálat irtózatosan fájt (amikor felnyúlt, akkor is, meg amikor közben a másik kezével kívülről nyomogatta a méhem / petefészkem tájékát, akkor is. Ennek ellenére nem nézett meg ultrahanggal. Ez egy hete volt.


Mivel bosszantott, hogy fáj, és mégsem küld tovább / utal be valahová, elmentem egy másik nődokihoz, aki egyből kétfelé kenetet vett és küld tovább vizsgálatra, majd csinált hüvelyi ultrahangot is, és hagyományos módon is megvizsgált. Nagyon fájt minden vizsgálat, először szerintem azt is hitte, hogy hisztizek, aztán valószínűleg már látta, hogy a ciszták okozhatják.


Egyénként az egész úgy kezdődött, hogy arcomon lévő pattanásokkal bőrgyógyászhoz mentem, aki szerencsére nagyon alapos módon még hormonvizsgálatra is beutalt klinikára, mert mondta, hogy el felszíni gond, hanem valahonnan mélyebbről jön. Ezután elmentem egy kozmetikus-diagnosztához is, aki az bőröm tanulmányozása közben megerősítette, hogy valami gond van nemi szerv tájékon, ő petefészekre gyanakodott, és javasolta, hogy azonnal álljak le a cukorról, összes tejtermékről és lisztről is.


Kérdésem az volna, hogy:


1. lehet-e lelki oka a cisztáknak, és ha igen, mi az?

2. tényleg képes-e a helytelen táplálkozás akár cisztát

is okozni?


Szívesen meghallgatnám azok véleményét, akit műtöttek már méh cisztával, mert nekem legutóbb leszívták a petefészkemből a folyadékot, de most szerintem, ha műteni fognak, másképp fogják elvégezni, mert ezek a mostani ciszták állítólag a méhem mögött vannak.


És nagyon szívesen hallgatnám dietetikusok, diétázók véleményét is, akik szerint nem mindegy, mit eszünk.



2014. febr. 4. 13:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!