Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számíthatok, ha abbahagyo...

Mire számíthatok, ha abbahagyom a Dienille fog. Gátló szedését? Aki abbahagyta, milyen változásokat tapasztalt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokáig szedtem fog.gátlót, Diane 35-el kezdtem, azt 7 évig szedtem, majd egy új orvoshoz mentem, aki rögtön átállított a Dienillére, ez volt kb. 10 hónapja. Kiderült, hogy tele vannak a petefészkeim cisztával, és a január elején végzett hormonlabor szerint magas a prolaktinom. Azt mondta, hogy ez lehet az agyalapi mirigy elváltozásától is, és beutalt koponyaröntgenre. Azt mondta, hogy hagyjam abba a Dienillét.

2014. febr. 8. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg kimarad a menzeszed. Ha valamilyen hormonális oka van a cystáknak,akkor nem következik be peteérés és menzesz sem. Gondolom eddig rendesen menstruáltál,de ez nem a "saját" ciklusod" volt,hanem amit a fogamzásgátló szabályozott. Ha már nem viszed be gyógyszerrel a hormonokat,ennek megszűnik a hatása.
2014. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt elkezdted a Dianét szedni, volt vmi problémád? Csak mert a Diane annak ellenére, hogy fogamzásgátló hatással rendelkezik, elsősorban nem védekezésre való.Sőt, ha vkinek csak fogamzásgátlásra van szüksége, nem is adható.

Csak olyanoknak, akiknél a magas tesztoszteronszint jelei megvannak (szőrösödés, durván pattanásos arvbőr, kopaszodás).

De még ilyen esetben sem szokás 7 évig adni....az rengeteg idő.


Ha előtte nem volt gond a ciklusoddal, akkor imádkozz, hogy ne is legyen. Ha alapból volt vele gond, akkor sok jót ne remélj, vissza fog térni a probléma.

2014. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz. Az orvosom azt mondta, hogy használjam az Inofolic nevű port, ez szerinte segít megszűntetni a cisztákat, és a Bromocriptin nevű gyógyszert javasolta. Jól sejtem, hogy ezek majd segítenek ellensúlyozni a hormonvihart? Eleve azért mentem annak idején nőgyógyászhoz, mert volt, hogy hónapokig kimaradt a vérzésem, amikor volt, akkor nagyon rosszul voltam. Visszatérhet ez a kiinduló állapot?
2014. febr. 8. 11:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a védekezésről volt szó. Amikor elkezdtem menstruálni, egyszer volt, 14 éves voltam akkor, és utána 4 évig talán egyszer volt. Pont mikor az egyetemet kezdtem, beíratkozás napján reggel pótolta a szervezetem a lemaradást, gondolhatjátok... És utána is volt hogy 3-4 hónapig semmi. Na emiatt mentem. A "tipikus" pattanásosodás megvolt, 21 évesen is úgy néztem ki, mint 15 évesen. Túlsúlyos is voltam, de az elmúlt egy évben diétára fogtam magam, amit most fogok szigorítani.
2014. febr. 8. 11:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy vissza fognak térni a panaszaid, mert a fogamzásgátló nem oki kezelés, hanem tüneti. Normális endokrinológiai kivizsgálásra lenne szükséged.
2014. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként már a tüneteid alapján (vérzés hiánya, cisztás petefészek, pattanások) sejthető, hogy PCOS-d van, ami nem múlik el a fogamzásgátlótól.

A Bromocriptin csak a magas prolaktinon segít, máson nem. Az Inofolic meg egy táplálékkiegészítő. Nem tudom, mennyire használ, csodát nem várnék tőle.


Egy normális endokrinológus kell, aki kivizsgál, és ha bebizonyosodik a PCOS (vagy más betegség), akkor azt kezeli normálisan.

2014. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amikor először voltam nála, akkor ő is ezt mondta, elküldött hormonlaborra, és mikor visszamentem, azt mondta, hogy jók az értékeim, az inzulinom egyáltalán nem magas, minden rendben. Most, fél évvel később viszont a prolaktinom magasabb, és a kortizol is, de arra azt mondta, hogy a ciszta miatt van. Azt mondta, hogy a koponyaröntgen után menjek az eredményekkel a belgyógyászatra, de arra gondoltam, hogy lerövidítem a dolgot, és eleve ahhoz az orvoshoz megyek, akit ismerek, mert ő belgyógyász ÉS endokrinológus is.
2014. febr. 8. 12:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez lesz a legcélszerűbb!
2014. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A képelakotó vizsgálat arra kellene, hogy kizárják (vagy megerősítsék) az agyalapi mirigy daganatot. Arra a röntgen tökre nem alkalmas, nem értem miért oda küld a doki. MR kellene, nem röntgen.
2014. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az üres sella szindrómát akarja ezzel megnézetni, mert úgy szerepel a leleten, hogy koponya rgt. (sella), legalábbis ezt gondolom.
2014. febr. 8. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!