Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Leszbikusok milyen nemi...

Leszbikusok milyen nemi betegséget kaphatnak el? Hogyan lehet védekezni ellenük?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy ha két nő létesít egymással szexuális kapcsolatot, akkor el lehet kapni valamilyen nemi betegséget.?

ha igen, ezek mennyire súlyosak? mit lehet ellenük tenni? el kell menni ilyen szűrővizsgálatra és ott elmondják? milyen tünetek vannak?

hogyan lehet védekezni ellenük?


A válaszokat köszönöm:))



2014. febr. 9. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Bármilyen nemi úton terjedő betegséget elkaphatnak, ha párjuk fertőzött. Ezek terjedése: orális szex-szel, segédeszközökkel. (pl vibrit egymás után használják)

A nemi betegségek súlyosak mind, de vannak halálosak is és vannak gyógyszeresen kezelhetőek.

Halálos a HIV fertőzés és a Hepatitis B és C vírus. Kankó, szifilisz, chlamydia kezelhető, ha időben elkapják.

A tünete betegségenként eltérőek.

Kankónál, gennyes folyás, szifilisznél először pattanásszerű képződmény a nemi szerven, majd pár hét múlva általános piros foltok a testen, majd évekig szünet. Egyszer csak pedig megjelennek az idegrendszeri tünetek, ami már nem kezelhető, halálos.

A HIV fertőzésnek évekig nincsen tünete, ezért nagyon veszélyes. Ezt óvszerrel, szűrővizsgálatokkal lehet kivédeni. A leszbikusok is tudnak óvszerrel orális szexet csinálni és a vibrire, eszközökre is gumit húzni, vagy fertőtleníteni használat után.

2014. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom, mitkaphatnak el, de azt tudom, hogy mit nem: HIV vírust. Még a hetero is sokkal nagyobb valószínűséggel kapja el a HIV-et, mint egy leszbikus.
2014. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! nagyon nagyon nagy butaságot írtál!! Bizony elkapható a HIV vírus leszbinek is. A hüvelyváladákban bőven megtalálható a vírus fertőzöttség esetén!
2014. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2014. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem azt írtam, hogy nem kapható el, értelmezd a szöveget.
2014. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, mitkaphatnak el, de azt tudom, hogy mit nem: HIV vírust"


Szerintem ez elég világos...

2014. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
58%
A HPV vírusról is tudható, -hogy ha egy olyan partnerrel létesítesz kapcsolatot, aki férfiakkal is élt korábban nemi életet és így HPV hordozó is lehet- leszbikus szexuális kapcsolatban is tovább adható. Nagyon ajánlott az évenkénti szűrővizsgálat, amely már évek óta magában foglalja a HPV-szűrést is. Emellett elsősorban a különböző hüvelyi fertőzések lehetnek előtérben, amit a nem tiszta kéz, nem megfelelő szájhigiéne és a segédeszközök egyaránt okozhatnak. A hüvelyfal felületi hámsérülése nyitott kapu a baktériumoknak, vírusoknak, amit akár egy kézzel történő behatolással is okozhat a partner. Alapvető a tiszta környezet, a nagyon alapos kézmosás (akár fertőtlenítő hatású készítménnyel)a segédeszközök használat utáni elmosása/fertőtlenítése és a monogámia. Ezekkel a legtöbb fertőzés egyszerűen kivédhető.
2014. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!