Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 21 nap helyett 20 napig...

Ha 21 nap helyett 20 napig szedtem a fogamzásgátlót akkor ugyanúgy véd a 7 napos szünetben vagy nem?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy az utolsó szemet ellopták a táskámmal együtt. Ezért a keddig már nem tudtam beszedni. Hétfőit beszedtem és utána együtt voltam a párommal (belém ment el), de kedden is együtt voltunk (akkor megszakítással)

Általában 2 nappal az utolsó szem után szokott megjönni, de ma nem jött...Aggódjak?


Menjek 72 órás tablettáért vagy így is védett voltam?


(bocsi, hogy ide írtam, de a szex-szerelem kategóriába csak idióta válaszokat kapnék, talán itt nem)


2014. febr. 13. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát elvileg akkor egy nappal elöbb kéne megjönnei, viszont a gyogyszermentes napokon szerinmtem kiegészitö védekezést kéen alkalmazni, ugye mert akkor nem szeded a gyogyszert..Valojában az, hogy 20 napig szedted a fog.gátlot azzal még nincs gond, hanem azzal, hogy védekezés nélkül voltatok együtt.. Meglátod, hogy jelentkezik e a vérzés, nem kéne, hogy terhes légy..
2014. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm én is így gondolom, viszont a szünetben sem kell elvileg védekezni...

Viszont nem várhatok arra, hogy csak késik-e mert még ma kell eldöntenem, hogy vegyek e esemény utánit, mert ma este jár le a 72 óra.

2014. febr. 13. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ugy tudom, hogy ugye elvileg hatnia kéne azokon a napokon is, de nem árt az elövigyázatosság! Esetleg nögyogyászhoz nembirnál elmenni igy sürgösen, hogy mit mond? Én csak arra gondolok, hogy a fogamzásgátlo eleve hormon, plusz még ha vennél egy 72 orás tabit, akkor az nem lenne e már sok a szervezetednek..? Elsö voltam..
2014. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De igen, ma mindenképpen elmegyek, csak szerettem volna hallani más véleményét is .
2014. febr. 13. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:
+ honapja szedem én is a fog. gátlot és csak probáltam beleképzelni magam a helyzetedbe azért is irtam, én nagyon remélem, hogy nem lesz gond!! Egy orvos tuti jobb ötleteket ad..Mondjuk én is vettem már be esemény utánit még akkor amikor nem szedtem fog.gátlot és összezavarta egy kicsit a ciklust, ami helyrejött, de nemtudom, hogy a fogamzásgátlo szedése alatt mi történik..Majd meglátod, hogy az orvo mit mond! Szoritok!!
2014. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 honapja szedem...bocsi félreirtam...
2014. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. febr. 13. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes amiket írtok, egy nappal hamarabb kellene megjönni? Dehogyis, legalábbis az én gyógyszeremnél biztos,hogy nem. Melyik gyógyszert szeded? Mit ír a betegtájékoztató? Az enyémnél ha az utolsó 7szem valamelyikéből nem szedem be valamelyiket akkor nem kell szünetet tartanom, folyamatosan szedjem tovább. Te esetedben ez olyan mintha kihagytál volna egy szemet, így a 7 napos szünetnem nem véd, de mindenképpen kiegészítő fogamzásgátlás szükséges!
2014. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Daliat szedek. Nekem is azt irja, hogy szedjem rögtön a következőt, csakhogy ez az utolsó levél volt, nincs több :/


De azt olvastam, hogy a 7 napos szünet végén kezdenek a peték éledezni, pont ezért véd még a szünetben is...Most gondoljátok, hogy ha 21 nap után 7 napig nem élednek fel a peték akkor 20 nap után meg már rögtön elkezdenek??...

2014. febr. 13. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!