Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése mellett...

Enszisza kérdése:

Fogamzásgátló szedése mellett barnás-véres "vérzés". Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7 hónapja szedem a Symicia nevű fogamzásgátló gyógyszert. Eddig semmi problémám nem volt, minden rendeltetésszerűen működött,


egyetlen tablettát sem hagytam ki, és mindig ugyanabban az időben szedtem be.A menstruációm normális, a 10. szemet vettem be


amikor barnás-véres "vérzés" jelentkezett nálam, ami nem nagy mennyiségű, de nem is csak pecsételő.Ez 2,5 napja tart. Mi lehet a


baj?


Annyit még tudni kell, hogy 2 nap múlva lesz 2 hete, hogy elkezdtem fogyókúrázni, a Hoodia P57 nevű "étvágycsökkentőt" is szedtem,


de azt már nem szedem 4 napja ( 8 szemet vettem be belőle) .


A hét elején kénytelen voltam bevenni 2db Stadalaxot, mert székrekedésem volt és nem szerettem volna, hogy további problémák


lépnek fel. Szóval hétfőn fél 1 fele bevettem 2 Stadalaxot aminek fél 6 fele meg is lett az eredménye, de amikorra bevettem a


fogamzásgátló gyógyszerem akkorra már elmúlt a hatása. Még éjszaka 2-kor mentem ki a mellékhelyiségbe, de szerintem addigra már


fel kellett, hogy szívódjon a gyógyszer. (nem volt olyan drasztikus hasmenés)


Mi lehet a gond? Melyik tényező zavarhatta meg a menstruációm? Abbahagyjam a gyógyszer szedését?

Érdemes nőgyógyászhoz fordulni azonnal, vagy várjam meg a normális menstruációm idejét??


Segítségeteket előre is köszönöm! :)


2014. febr. 15. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel mindkét szer, amit beszedtél, hat az emésztésedre, így mindkettő lehetett.

Ne hagyd abba a fogamzásgátló szedését, hanem folytasd tovább rendesen, Ilyenkor a hétnapos szünetet sem nagyon kellene tartani. ÉS alkalmazzatok kiegészítő védekezést.

2014. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak én nem láttam h írtad volna h mikor vetted be a fog.gatlot?? Egyébként nem hiszem h ezek miatt a "csodaszerek" miatt lenne ez a tűnet. Én mirabellaat szedtem, nekem annál fordult ez elő, amikor fél éve szedtem. Nekem váltani kellett, mert többször megismétlődött. Menj el a dokidhoz mond el neki a sztorit, es írni fog másikat. Valszeg neked is hozzászokott a szervezetből, es váltani kell.

Ilyen "fogyasztótablettáknak" pedig .e higgy!! Egyedül úgy fogsz tudni lefogyni, ha sportolsz es helyesen érkezel. Ne tömd magas mindenféle sz***al, hidd el, épp elég neki a fog.gatlot "feldolgozni". 18L

2014. febr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, kedves 2., hogy 18 évesen már nagyon tapasztaltnak hiszed magad, de hidd el, hogy a kérdező által említett készítmények mind-mind befolyásolják a fogamzásgátló hatékonyságát és felszívódását.

Ha elolvasod a betegtájékoztatót, már abban is benne van, hogy bizonyos gyógynövények semlegesíthetik részben a fogamzásgátlót. A fogyicsodaszer pedig növényi eredetű, és még ki tudja, mi minden van benne.

A hashajtó megint csak rásegít a tabi kinyírására, mert hat az anyagcserére, és a gyomor/bél tartalmának mielőbbi kiürülésére - ez pedig megint csak a tabi felszívódását gátolja.

Én egyszer egy hányinger elleni tabletta miatt kezdtem el így vérezgetni pár nap múlva. Igen, biztos az miatt, mert voltam vele dokinál.

2014. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!