Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek orvoshoz kellene...

Szerintetek orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
Március 2.án töltöm be a 15. évemet, még nem jött meg az első menzeszem. Elég rossz érzés, hogy körülöttem a lányoknak mind megvan, de nekem még nincsen. Azt olvastam hogy 15 éves koromig kellene megjöjjön, az az egészséges. Anyukám azt mondta, hogy ő még várna, de engem érdekelne, hogy még mindig miért nem jött meg. Szerintetek ez normális? fel kellene keresnem egy orvost?

2014. febr. 15. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
16 éves korodig nyugodtan várhatsz!
2014. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

16 éves korodig várhatsz. Ha addig nem jön meg, akkor sem biztos, hogy vmi bajod van, de azért jobb utánajárni. De addig még van idő.

Persze akkor már a helyzet, ha egyáltalán nem kezdtél el serdülni (nem szőrösödsz, nem nő a melled). Ilyen esetben ne halogasd a dokihoz menetelt!

2014. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Azt hiszem kicsit megnyugodtam. Nem-nem, ilyesmiből "sajnos" nincs hiány, 75C-s melltartót hordok :) Ment a zöld kéz! :)
2014. febr. 15. 19:06
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Ne azt nézd, hogy más lány már menstruál, mert ettől ők semmivel sem értékesebbek mint Te, és egyébként is mindenki más ütemben fejlődik, de arról senki nem tehet, hogy mikor. Egy évet még nyugodtan várj!
2014. febr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) (zöld kéz ment)
2014. febr. 16. 10:14
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
17, 18 éves korban kell megjönnie, addig a normális orvos is csak türelemre intene.
2014. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Bírom, hogy az utolsónak szó szerint ugyanezt a válaszát látom már harmadszor ilyen kérdésnél! :)

Amúgy igen, 16 éves korodban ráérsz elmenni, és még akkor sem biztos, hogy gond van. :) Addig is próbálj nem görcsölni, mert az sem segít, és élvezd ki az előnyeit a dolognak, mert bizony azok is vannak! :)

2014. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Miért?

Mindig más választ kellene adnom?

2014. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem, csak eleve jó választ. 17, 18 éves korig nem türelemre int a normális orvos. 16 évesen, ha elmegy, akkor már bizony megvizsgálja, főleg azért, mert az átlagos menstruációkezdési időpont hamarabbra tolódott. Egy vizsgálat után (16 évesen!) mondja azt esetleg, hogy legyen türelemmel még egy évig. Ezért a 17, 18-at érdemesebb volna 16-ra cserélni, főleg, mert rajtad kívül mind így írjuk, nem véletlenül (nekem személyes tapasztalat).
2014. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Bizonyos vizsgálatot természetesen előbb is elvégez már, de menzesz szempontból értendőt írtam most.
2014. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!