Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kezdjek az alakommal?

Mit kezdjek az alakommal?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, csak a derekam nagy. mármint ott van hájam, meg a hasamon is, de ha fel vagyok öltözve és a ruha nem szűk típusú nem is látszik. Nem is lenne semmi bajom a testemmel, ha nem lenne kintebb a derekam a csípőmnél. Ez elég borzalmasan tud kinézni, és idegesítő hogy nem tudok szoknyát vagy szűkebb ruhákat felvenni, mert úgy nézek ki, mint egy hóember. December 26-án elkezdtem megváltoztatni az életmódomat étkezési téren. Az megy is. Fogytam is egy keveset. Tornázni nem kezdtem el. De tervezem, hogy futni fogok. Abból mennyit? Naponta?

2014. febr. 16. 11:40
 1/7 A kérdező kommentje:
13/L
2014. febr. 16. 11:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha lokálisan vannak gondjaid, valamilyen alakformáló torna kelleni fog.
2014. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs lokális fogyás. Még alakformáló tornával sincs. :)


Ez azt jelenti, kérdező, hogy ha fogysz, akkor fogyni fogsz a problémás részről is, de nem lehet megmondani, hogy mikor. Hogy milyen "sorrendben" fogyja le az ember a plusz kilókat, az genetika, és semmilyen módon nem befolyásolható. Nem tudsz fenékről fogyni vagy karról vagy derékról. Csak fogyni tudsz.


Az étkezést tartsd. A diéta sikerében 30% a mozgás és 70% az étkezés.

A futást ha elkezded, kizárólag fokozatosan és tisztességes felszereléssel tedd. Épp most írtam meg egy másik topikban is: én is kamaszkoromban fogytam nagyot (15kg), és szintén futással próbálkoztam az étkezési változtatás mellett, de a következményeit máig nyögöm - felszerelés és fokozatosság nélkül vágtam bele, ma a térdeim már nem megbízhatóak és még nem vagyok harminc. Szóval csak óvatosan.

2014. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szabadultam meg a hastájéki hájtól, hogy igyekeztem figyelni arra, hogy mikor eszek (de. 2, du. 3 óránként), és nem ettem cukros dolgokat, csokit, nem ittam kólát, stb. DE nem csak a hasamról ment le, hanem a seggemről is rendesen, pedig nem bántam volna, ha ott megmarad, de ez van. Most fogok szigorítani a dolgon, semmi fehérlisztes dolog nem lesz, csak diabetikus termékek, sok zöldség, xilit, sztívia, zab, sovány hús, stb. Ha érdekel, itt vannak receptek: [link]

Emellett nem nagyon mozogtam, de én biciklizni és tornázni szeretnék. Szerintem min. heti háromszor egy óra elég. Visszatornázom a seggem XD

2014. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem is így van, hogy fogytam, de a nadrágokat fogytam ki, a felsőruházatokat nem. :)

Köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 16. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
13 évesen még semmi gáz, formálódni fog az alakod vagy 20 éves korodig
2014. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 16. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!