Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dermoid ciszta valóban tartalm...

Dermoid ciszta valóban tartalmazhatja akár elhalt ikertestvér szöveteit is?

Figyelt kérdés

Nemrég diagnosztizálták nálam. Az orvos mondta, hogy ne lepődjek meg, ha a műtét során eltávolított ciszta hajat, fogat, körmöt..stb. tartalmaz.


Anno, amikor születtem, a szülész mondta anyumnak, hogy olyan jel van a testemen, ami ikreknél szokott előfordulni. Létezhet, hogy a meg nem született ikertestvérem részeit tartalmazza?



2014. febr. 24. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
igen lehet de lehet ne mikertestvérből is hanem a saját fejlödeésen során keletkezett maradványok. sokaknak van. sajnos lassan és nehez gyógyuló dolog, sokaknak nem is elég egy műtét és vissza is tér a probléma.
2014. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem csak genny volt benne.
2014. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy pontosan mi is a ciszta, azt csak egy részletes genetikai vizsgálat tudja eldönteni. Feleségemből egy újszülöttfejnyi és egy férfiökölnyi cisztát operáltak ki terhessége 2. hónapjában.
2014. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló: laporoszkópiával műtöttek? Mekkora volt a cisztád?
2014. febr. 24. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem az sztk-ban a sebészeten szikével felnyitották(előtte kaptam lidocaint) és leszívták. utána kitöltötték gézpólyával a sebet, ami kvázi drainként funkcionált. utána lekötötték, 1 óra múlva kötést cseréltek. utána az orvos ellátott utasításokkal(kontroll és sebtisztítással kapcsolatban). 1 hónap múlva gyógyult meg teljesen.
2014. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy 6-8 cm között volt és a végbélnyílástól nem messze helyezkedett el. néha kijön, mert a tok még ott van, de eddig még nem kellett visszamennem.
2014. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem a petefészkemben van, a doki azt mondta, laparoszkópiával fogják eltávolítani. Még sosem csináltak ilyet. Azt mondta, altatásban lesz. Remélem, nem kell beöntést kapnom, meg ilyenek :(
2014. febr. 24. 18:46
 8/8 A kérdező kommentje:

"Hogy pontosan mi is a ciszta, azt csak egy részletes genetikai vizsgálat tudja eldönteni. "


Csinálni fognak műtét előtt valami vizsgálatot, gondolom olyat, amiről Te is beszélsz, hogy megállapítsák, mekkora pontosan, milyen..stb.

2014. febr. 24. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!