Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Függ a vérzés mennyisége a...

Függ a vérzés mennyisége a hátrahajló méhnél?

Figyelt kérdés
régen volt hogy 4-5 napig megvolt foggátlóval,már december óta nem szedem mer nincs kapcsolatom,és kb 1 éve állapították meg h hátrahajló méhem van,igy hogy nemszedem a bogyot is 2-3 napig tart,de viszont erős görcseim vannak,elég régóta és nemtudom hogy ez így normális-e

2014. márc. 2. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hátrahajló méh a vérzés mennyiségét nem befolyásolja. Görcsölni görcsölhet tőle a hasad,de ez lehet azért is,mert abbahagytad a fogamzásgátlót. Ha valaki fogamzásgátlót szed kevesebb lesz a vérzés és a görcsök is csökkennek,mert nem vastagszik meg annyira mellette a méhnyálkahártya. ha abbahagyod ez megszűnik és bővebb lesz a vérzés és a görcsök is erősödnek. Hátrahajló méh esetén az a gond,hogy a méhből a vérzés lassabban távozik az anatómiai helyzete miatt. Ez főleg akkor igaz,ha a tabletta miatt ráadásul kevesebb is a menzesz,ezért lehet,hogy a tabletta mellett tovább tartott. Különösebb gond nincs ezzel,sajnos ez szinte törvényszerű mellette.
2014. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszod,igazabol nekem tabletta mellett csak 2evig nem fajt a hasam utana jott h hiaba szedem honaprol honapra egyre rosszabbvolt meg a haziorvos elkuldott a nodokihoz,ahol kiderult h hatrahajlo mehem van.akk a doki bogyot valtott egy mondta h mielott tudom h meg fog jonni kezdjem el szeni reggel,este az apranaxot,mikir mar megvan akk napi 3,max 4et vegyek be es nem lesz baj.de igy se volr jo.

Esetleg meg az befolyasolhatja a gorcseim h fekelyes vastagbel gyulladasom van?nodoki szerint s mehem teljesen a vastagbelemen fekszik,ienkor esetleg h a beleim mocorogak irritalhatjak a mehem?bar remelen nem irtam hulyeseget :)

2014. márc. 2. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos összefügghet a kettő. Menzesz idején az alhasban vérbőség alakul ki,ami miatt fájdalmas lehet a vastagbél is. Sok nőnek ilyenkor pl. hasmenése is van. És ehhez nincs szükség még hátrahajló méhre sem. És még valami. Nekem is hátrahajló ménem van,szerencsére nem szokott fájni a hasam mikor menstruálok,de amikor szültem (2x) az orvosom azt tanácsolta,hogy a szülés után,de a menzesz idején is sokat feküdjek hason,mert könnyebben kiürül a vér,váladék,ami csökkenti a fájdalmakat.
2014. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Dejo neked :/

Hu hat nagyon koszonom a tippet!

2014. márc. 2. 21:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk hasfajaskor nemtudok hasonfekudni..de egy probat meger.
2014. márc. 2. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!