Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett hogyan jelentkeznek a klimax tünetei? (vérzés elmaradása)

Figyelt kérdés

Mivel tudomásom szerint a fogamzásgátló szedése melletti vérzés, az nem "igazi" menstruáció, hanem csak a tabletta által előidézett megvonásos vérzés, ezért azt gondoltam, hogy akkor a tabletta szedése mellett nem is marad el soha a menstruáció.

De nem tudom, hogy jó-e a gondolatmenetem.

Ugyanis évek óda szedek folyamatosan fogamzásgátlót, és most 47 évesen, amikor egyébként a hőhullámok már gyötörnek, egyszercsak az egyébként igen bőséges vérzésem a tabletta szedésének szünetében gyakorlatilag pecsételőre váltott.

Szeretném "hozzáértők" vagy ez ügyben tapasztalattal rendelkezők véleményét megismerni ezzel kapcsolatban.

(Akkor most elmarad a gyószer szedése mellett is a menses, vagy sürgősen menjek a nőgyógyászhoz, mert ez valami problémára utal?)


2014. márc. 6. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Anyukám szedte klimax idején is, attól lett vérzése.
2014. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez jelezheti a klimaxot. El kellene menni orvoshoz. De amúgy 47 évesen már nem igazán okos dolog hormonálisan védekezni.
2014. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!