Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én már nem tudom mi van, de...

Én már nem tudom mi van, de aggódom. A fertőzés kavart be vagy más?

Figyelt kérdés

4 hónapja teljesen rendszertelen a menstruációm. Eddig mindig 28.-a körül jött meg, ez később elcsúszott következő hónap 3.-ára, 5.ére és most pedig jelenleg is várom, hogy megjöjjön.


2 hete összeszedtem egy fertőzést, azonban még nem tudtam kikezelni magam mert menstruáció alatt nem használhatok hüvelytablettát. Csak nem tudom mikor jön meg...


Nemi életet január óta élek, 3x voltunk együtt barátommal még abban a hónapban, minden alkalommal óvszerrel védekeztünk, februárban (megint) késve ugyan de megjött a rendes vérzésem most azonban csak barnás folyásom van és azt vettem észre hogy sokkal savasabb a hüvelyem mint volt.

Barátommal azóta (január) direkt nem szeretkeztünk, mivel meg szerettük volna tudni mikor is jönne meg a menstruációm "normálisan" .


Most a stressz miatt késik mindig, a fertőzés miatt van barna folyásom vagy pedig teherbe eshettem? Nagyon félek a terhességtől.


Bocsi a hosszú szövegért,de örülnék neki ha elmondanátok mit gondoltok =/



2014. márc. 6. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
ha óvszerrel védekeztetek,szinte kizárt a terhesség,mellesleg január óta szerintem látható nyoma is lenne ennek. a legjobb az lenne,ha elmennél egy nőgyógyászati vizsgálatra,ahol a hüvelykeneted elküldik tenyésztésre,és célzott gyógyszeres/krémes/kúpos kezelést írnának fel. enélkül szerintem nehezen oldódna meg ez a problémád,és nem jó ezeket sokáig húzni,mert a végén kismedencei gyulladásod vagy fertőzésed lesz,ami nem éppen kellemes dolog,és meddőséget is okozhatnak a sokáig húzódó fertőzések
2014. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a gyors választ! =)


Fertőzésem sajnos így is van, de mint írtam amíg nem jön meg a menstruációm (amit már 2 hete várok) nem tudom az erre való hüvelytablettát használni.


Akkor szerinted a terhesség kizárt? Ha az első alkalommal teherbeestem védekezés mellett is, akkor most már olyan 8 hetes terhes lehetnék, de semmi változást nem vettem észre a testemen.


A savasabb hüvelyt is a fertőzésnek tudhatom be?

2014. márc. 6. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen a fertőzéstől van. Ha ennyire bizonytalan a menstruációd időpontja, akkor kezd el a kezelést és ha megjön abbahagyod, majd ha elmúlt folytatod ha félbeszakad.
2014. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 8 hetes terhes lennél,azt valószínűleg észrevennéd ilyen-olyan formában. A savasabb hüvely dologban nem vagyok biztos,de úgy gondolom,befolyásolhatja a fertőzés. Ha elmész dokihoz,a terhesség dologról is biztosítani fog,mert a hüvelyi uh-n egész biztosan látszódik,ha teherbe estél. De mindenképpen mondd el neki ezt így,ahogy a kérdésben leírtad.
2014. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha nem jön meg a napokban a rendes menstruációm, mindenképp elmegyek nőgyógyászhoz.


Sajnos a kezelést nem kezdhetem el, mert egymás utáni napokon kell minden este lefekvés előtt a hüvelytablettát a hüvelybe felhelyezni... ha pedig megjön a menzeszem akkor lényegében semmi hatása nem lesz mert a vérrel együtt kimosódik a hatóanyag.


Reméltem hogy a mensim helyreáll, sok stresszhelyzetben voltam az elmúlt időszakban, de az sem segít hogy lassan betegesen félek a terhességtől. Pedig 20 éves fejjel nem kéne ilyen paranoid módon hozzá állnom az egészhez.

2014. márc. 6. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen terhesség-parás vagyok,szóval abszolút megértelek. Annyiból jobb,hogy nekem teljesen rendszeres a menstruációm,de nagyon sokaknál a stressz erősen befolyásolja azt. Jelen helyzetben jobban félnék a fertőzéstől,mert az elég csúnya dolgokat képes művelni a női altesttel.
2014. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elhiheted,attól is félek

Nem gondoltam volna hogy fertőzésem lesz...mivel sokat adok a higiéniára és nyilvános helyeken sem végzem semmilyen dolgomat,uszodákba sem járok... de tényleg igaz a híres statisztika.


Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat! Kicsit már nyugodtabbnak érzem magam, hála nektek.

2014. márc. 6. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!