Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szájban megjelenő fehér folt?

Szájban megjelenő fehér folt?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki h milehet ez?? Már régóta előfordul 2-3havonta 1*, a számbaj (de nem a nyelven) ilyen fehér kis kör alakú foltocska amit nem mondhtanék hólyagnak mert inkább a nyálakhártyás bőrfelület tűnik el és ami alatt van az a fehér "talán gennyes" valamicsoda. Ami rettentően csíp, és fáj. Enni is alig tudok tőle. Valakinek volt már ilyen???
2009. dec. 13. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
szájpenész?
2009. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hol van a szádon belül az a folt?
2009. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A lányomnak szokott lenni ilyen ,általában akkor ha jóízűen eszik,vagy valaki után iszik.Phlogosol oldattal szokta ecsetelni,és elmúlik neki.Sajnos ez hajlam,nem lehet véglegesen kiirtani.
2009. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem aphtád van. Nekem egyszer az egész szájüregemben volt. Szívószállal táplálkoztam... (Tényleg csak levest tudtam inni)

A Chlorhexamed nevű szájöblögető szer elmulasztotta 2-3 nap alatt.

2009. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen azt sajnos tudom, hogy nem lehet végelegesen kiírtani, csak valami, amitől nem fáj ennyire:S


Az alsó ajkam mögött belül egyből.ha rágok dörzsöli a fogam és mégroszabb:S

2009. dec. 13. 18:06
 6/12 A kérdező kommentje:
De csak egyetlen egy van, és azsem nagyméretű!
2009. dec. 13. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Van lila és sárga színű ecsetelő de ha kened is szinte kb. 1 hét mire elmúlik. Ne igyál, egyél más után soha.
2009. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
aphtád van ,bemész a gyógyszertárba ,megmutatod a gyógyszerésznek ,ad rá egy ecsetelőt ,amitöl 1-1,5 hét alatt elmuúik ,nekem is volt ,de az ecsetelőtől elmúlt és többé nem jött ki újra.
2009. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1000% hogy afta. magától jelenik meg aki hajlamos rá, nekem is 3-4 havonta van 1 db, magától el is múlik nyom nélkül egy hét alatt de ha kenegeted akkor hamarabb.
2009. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

tutira afta!

nekem is szokott lenni, sajna :S

okozhatja fogkő, hajlam, vmi szennyeződés ami bekerült a szádba vagy fogápolás hiánya is!

ezeket a doki mondta nekem, miert amikor már 3 jött k iegyszerre nagyon elviselhetetlen volt és elmentem orvoshoz.

sztem ha te is elmész, akkor ír rá fel gyógyszert(én kliont kaptam) valamint ecsetelőt, amitől gyorsabb lesz a lefolyása.


személyes tapasztalat: nekem pl a mosatlan gyümölcstől is kijön, vagy ha véletlenül nem mosok fogat... amúgy szájvíz használata nagyon jót tesz! ja és ha aftád van, és elmúlik, akkor fertőtlenítsd vagy cseréld ki a fogkefét(fertőtlenítés: forróvízbe beáztatod...meg azt hiszem kálium permanganátba is kell de ebben nem vok biztos)


mindenképpen kezeld, mert egyre jobban fog fájni! amúgy ha nem mész dokihoz, gyógyszertárba is szívesen segítenek;)


nah jobbulást, szia

2009. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!