Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női hormonokkal teli tablettát...

Női hormonokkal teli tablettától lehet hízni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. jóval több mint 2hónapja nem volt menstruációm, de szűz vagyok. És anyukámmal ellátogattunk a nődokihoz, nem talált semmit, viszont azt mondta hogy meginditsa a menstruációmat . Felírt valami hormon tablettát , amit 10 napig napi 2t kell szednem , és azt írja rajta hogy női hormonok vannak benne ( logikus xd ) , De itt azt olvastam hogy ettől meg lehet hízni . igaz ez ? :O mert én sajna hízékony tipus vagyok :/ ( nem vagyok kövér vigyázok az alakomra )
2014. márc. 7. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Olyan értelemben lehet hízni, hogy vízvisszatartó hatásúak ezek a hormonok, tehát nő a testsúly.
2014. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hormonok irányítják a szervezeted számos funkcióját... De ilyen rövid időtartam alatt nem alakul ki drasztikus elhízás, ne aggódj! Ha hízol is max 2-3 kg-ot... Ne izgulj! :)
2014. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van,ahogy az 1. válaszoló írta. Az ilyen hormonok fokozzák a szövetek vízvisszatartását,ezért megnő a testsúly.
2014. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen lehet.

15 évesen minek kellene még tablettával serkenteni a menstruációt, azt nem tudom.

17 éves korig teljesen természetes dolog az is ha nem jönne meg!

2014. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon helytelen dolog menstruációs zavarokra fogamzásgátlőt felírni.

Semmit nem old meg csak elfedi a problémát, ami azonnal ott folytatódik ahol elötte volt, amint abbahagyod a szedését.

2014. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!