Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV (vagyis méhnyakrák...

A HPV (vagyis méhnyakrák elleni) oltás az csak akkor hatásos ha még szűz a lány?

Figyelt kérdés
Mert le akarunk feküdni barátnőmmel csak ő fél attól hogy akkor nem lesz hatásos az oltás. Merthogy ogye 3-rom oltásból áll és ebből már egyet megkapott. És nem akar 55000ft kidobni az oltásért ha úgyse hat semmit. Lécci valaki segítsen! (17 éves a bnőm)
2009. dec. 16. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor van értelme, ha a 3. oltás utánig szűz marad, tehát ha azelőtt lefekszetek, hogy mndhármat mekapná, akkor kidobott pénz.
2009. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kinek javasolt a HPV-vakcina?


Elsődlegesen 9-15 éves lányoknak javasolt, a szexuális élet megkezdése előtt. Másodlagosan a 16-26 éves nőknek.

Ajánlott a lányoknak/nőknek a szexuálisan aktív időszakot megelőzően megkapniuk a vakcinát. Ennek oka, hogy az oltás abban az esetben adja a legteljesebb védelmet, ha előtte a vakcinában található 4 vírustípus egyikével sem fertőződtek meg.


Mi a HPV-vakcina haszna a szexuálisan aktív nők számára?


A szexuálisan aktív nők szintén részesülhetnek a vakcina védelméből, viszont a kialakuló védelmet korlátozhatja az éppen zajló HPV-fertőzés. A védelem csak a HPV-vakcina azon négy típusa ellen szerezhető, amellyel a nő az adott időpontban nem fertőződött.


A négy HPV vakcina-vírustípus (6, 11, 16, 18) kimutatása (kizárása vagy megerősítése) HPV-vizsgálattal lehetséges, mely a legtöbb szakorvosnál kérhető.

2009. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha te is szűz vagy, akkor az oltás "hatásos" marad, mivel a HPV nemi úton terjed. De ha már akár egyszer is lefeküdtél bárkivel, akkor már van esélye, hogy te is hordozod a HPV-t, így megfertőzheted vele, mielőtt az oltás kifejthetné a védőhatását.
2009. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én voltam HPV-s, majd egy kis műtét után megszabadultam tőle, azóta félévente járok szűrésre, és HPV szűrésen is voltam azóta. Minden negatív. Közben be is oltattam magam.Ennek több, mint 2 éve! Ja, és 36éves vagyok...
2009. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!