Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megvonásos vérzés?

Megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés
Most így belegondoltam, hogy sokkal gyakrabban lesz vérzésem (eddig kb. 36 napos ciklusaim voltak), kb. 24-25 naponta. A kérdésem pedig az lenne, hogy a megvonásos is 5 napig tart? Még csak ma veszem be a 4. szem Novynette-et, érdekelne mire számíthatok.
2014. márc. 31. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem gyógyszer nélkül 7 napig tartott, gyógyszer mellett, 4-5nap, és sokkal kevesebb!
2014. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem gyógyszer nélkül volt 4-5 nap és nem túl sok. Akkor lehet megvonásos is ilyen lesz, vagy méglejjebb csökkenti esetleg?
2014. márc. 31. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:

A 4-5 napig tartó vérzés egyáltalán nem sok. Mit akarsz, hogy ne is legyen? Vagy 1-2 nap alatt le tudd az egészet? Ez nem így működik.

Amúgy meg, hogy a kérdésedre is válaszoljak, egyéni, hogy kinél meddig tart a megvonásos vérzés. Nekem ugyanaddig tartott a megvonásos vérzésem is, mikor gyógyszert szedtem, mint a menstruációm. 6 napig. De olyan is van, akinek a menzesze tart 1 hétig, a megvonásosa meg 4-5 napig. De olyan is van, akinek a menzesze tart amúgy 4-5 napig, a megvonásosa meg 1 hétig. És olyan is van, akinél a megvonásos vérzés mellett jelentkező vérzésmennyiség és görcsök erőssége kifejezetten több és nagyobb lesz. Tehát rosszabb lesz neki, mint a menzesze.

Szóval ez mindenkinél egyéni.

És ha már az ember nőnek született, akkor ez egy olyan dolog, amit el kell fogadni, hogy havonta 1-szer megjön és tart 4-5-6 napig. Kész.

2014. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó, csak kíváncsi voltam rá, ugyanannyi ideig tart-e, mint a rendes. Pontosabban tapasztalatokat kértem volna, mivel sok helyen olvastam, hogy jóval rövidebb a mensinél.

Én képzeld, elfogadom, hogy véreznem kell, hisz nő vagyok, 13 éve menstruálok és már gyereket is szültem. Csak azért mégsem mindegy, hogy 35-40 naponta vérzel, vagy 24 naponta!! Ennyi. A hossza meg csak úgy mellékesen érdekelt.

2014. márc. 31. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a szavaidból teljesen az jött le, hogy téged igen is zavar, hogy vérzésed van. Vagyis, hogy gyakrabban, mivel neked eddig hosszú ciklusaid voltak. És abból is teljesen az jött le, hogy írtad, hogy a megvonásos is addig tart-e, ameddig. És én válaszoltam egyébként a kérdésedre, tapasztalatot is írtam, csak te egy kicsit furcsán írtad le.

A másik meg, hogy ki mondta, hogy 24-25 napra jönne meg a vérzésed? 28 napra jön meg fogamzásgátló mellett. Az első levél után fog hamarabb jelentkezni, de utána 28 napra fog megjönni. És egyébként ez az általánosabb. A tiéd elég ritka eset volt, hogy valakinek ilyen hosszú ciklusa legyen. És igen, ez most már így lesz, gyakrabban fog megjönni a megvonásos. És nem lehet tudni, hogy meddig fog tartani. Mint ahogy írtam, lehet neked a megvonásos még tovább fog tartani. Általában azért azoknak szokott lerövidülni a megvonásos vérzésük, akiknek egyébként a menzeszük viszonylag hosszú, 6-7 napig tart.

2014. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt a részét köszönöm is, sok infót leírtál.:) Viszont egyszerűen érdekelt a dolog és azért tettem fel a kérdést, nem bírálatokért.
2014. ápr. 1. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!