Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj Pco? Lehetek...

Mi lehet a baj Pco? Lehetek PCOS úgy hogy a hormonvizsgálatok, vérvétel, cukorvizsgálat jók lettek és "csak" cisztáim vannak?

Figyelt kérdés
Több apró ciszta van a petefészkemben, e miatt a menstruációm zavaros. A hormonvizsgálat, vérvétel, cukorvizsgálat eredményem jó lett. Egyedül a sok apró ciszta a baj, ami miatt híztam is. Orvos nem ír fel semmit.
2014. ápr. 3. 23:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igazábol minden eset más, sajnos nagyon sok féle tünet lehet. Én nagyon nem vagyok általános PCOS-es beteg mert nekem a meddöségi probléán kivül sosem volt más tünetem. Nekem az inulinom is jó, csak a cukrom nem reagál jól terhelésre tehát ez is anyagcserezavar. A kezelés 60-65%-át az egészsges étkezés és a sport teszi ki, ha már azt elkezded sokat fogsz javulni. Tatabányán sajnos nincs túl sok jó orvos épp multkor volt ez téma a fb-os csoportben. Mindenképp jelentkezz mert ott minden kérédsedre tudnak válaszolni és tudnak segiteni, tudják hol van ég hozzáértö orvos vagy legalább aki tisztában van a hormonális dolgokkal, azért van tb-s alapon is ilyen mégha kevés is.
2014. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát sajnos tényleg egyértelmű IR. Amíg találsz másik orvost, kezdj el diétázni és sportolni. A neten rengeteg anyag van fenn. A legfontosabb, hogy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret kell enni, krumpli, szőlő, banán, illetve olyan zöldségek, gyümölcsök amik magas szénhidráttartalmúak, tiltólistán vannak. Tejet szintén nem ajánlott fogyasztani, különösen reggel.
2014. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez IR...:( Viszont a TSH-dal úgy gondolom egyelőre nem kell foglalkozni, mivel az egészséges táplálkozás ezen segíteni fog. A ATPO-d nem magas, ami a pajzsmirigy autoimmun mivoltára utalna, a T+, T4 sem rossz, így szerintem egyik orvos sem fog erre semmit sem felírni. Meg kell várni, hogy 3-6 hónap diéta után csökken-e a TSH. Ha nem akkor kell egy kis gyógyszer. Én autoimmun pajzsmirigy alulműködő, PCOS+IR gyanús vagyok (voltam cukorterhelésen, telefonban azt mondták minden leletem oké, viszont a számokat majd csak 2 hét múlva látom meg, addig nem vagyok benne biztos, hogy jól értékelték), sajnos a PCOS betegek 50%-ánál ez a "triumvirátus" előbb-utóbb előjön. Sok infót, és szénhidráttáblázatot találsz a neten, próbáld a 160 grammos napi CH-t tartani, heti 4szer sportolni. Viszont a te értékeiddel jó lenne egy normális endokrinológust megkeresni. Kitartás!
2014. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Rám is azt mondták UH alapján, hogy PCOS vagyok, endokrinológusnál soha nem voltam. Tünetem annyi volt, hogy nagyon nagyon ritkán jött meg. Két gyönyörű gyerekem lett azóta, Aviva torna segített, nézzz utána: www.avivamodszer.hu Mindkét gyerekem aviva segítségével sikerült csak, de a második gyerek születése óta nem tornáztam, és amióta nem szoptatom rendszeresen megjön mégis, nagyjából időben. Persze az endokrinológust sem hanyagolnám a helyedben, de aviva jó lehet kiegészítésnek :)

Sok sikert!

2015. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!