Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV védőoltás. (18) Ha be...

HPV védőoltás. (18) Ha be vagyok oltva méhnyakrák ellen, és augusztusba fog letelni az (utolsó) védőoltás, vagyis onnantól már lehet szexuális életem, akkor az baj ha nem várok addig?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogyha nem várok augusztusig és hát... védekezéssel szexuális kapcsolatot létesítek, kárba mehet az oltás? (Vagy) érdemes kivárni az augusztust? Egyéb tanácsokat is elfogadok.

2014. ápr. 11. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Mit értesz azon, hogy kárbamegy az oltás?

Én ezt a kifejezést nem értem.

Mért menne kárba?

Gondolom, addig nem vagy teljesen védett, amíg mindet meg nem kapod, de szerintem ez az oltás kamu, és csak meddőséget okoz, azért adják.

A fiú ha rendesen tisztálkodik és védekezik, nem is kaphatod el a vírust.

2014. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Tiszta a barátom, de akkor attól hogy az utolsót megkaptam és augusztusba fog letelni, attól addig óvszerrel lehet...?
2014. ápr. 11. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Istenem ...milyen tudatlanok az emberek. Kedves első...Akármilyen tiszta is lehet az ember, ha lefekszik akárcsak egyszer is olyannal aki hordozza a vírust!


Nem fog kárbamenni az oltás, ez teljesen hülyeség. Mégis mire gondoltál? Hogy szexelsz és akkor a spermák megölik a hatóanyagot vagy mi? De főleg, ha gumival szexelsz, akkor akármekkora hülyeség ez a spermás dolog , akkor is véd a gumi! Nem értem...nem értem a logikádat komolyan. Szexelhetsz, csak ha a barátod hordozza a vírust akkor elkaphatod. (Bár óvszerrel nem...nem kaphatod el)

2014. ápr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: És óvszeren át hogy kapja el? Nagyokos.
2014. ápr. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdés egyáltalán nem hülyeség. Nehezen tudok válaszolni, mert nem tudok olyan vizsgálatról, ami az oltássorozat közbeni infekcióra vonatkozott volna. A teljes, hosszantartó védelemhez ugyanis mindhárom oltás kell, de szerintem az első kettő elég, hogy fél évig védjen, szóval szerintem ha az első két oltást megkaptad, akkor nem kell várnod a sexszel a harmadikig.


Kedves 4-es! A HPV vírus az emberi hámszövetben telepszik meg, a genitáliák érintkezésével terjed, nem testnedvekkel, mint más szexuális úton fertőző betegségek, ezért az óvszer is csak korlátozott védelmet nyújt a HPV ellen, mivel a HPV az óvszerrel nem fedett részeken is jelen lehet, és fertőzhet.

2014. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!