Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha mindig 40+ (43-44) napos a...

Ha mindig 40+ (43-44) napos a ciklusom, az normális?

Figyelt kérdés

19 éves múltam. kb. két évig szedtem fogamzásgátlót, előtte elég rendszertelen volt a vérzés, alatta nyilván pontos, de hát az nem menstruáció volt, ezt tudom. Amióta abbahagytam, elég furcsán jött meg. Első két hónapban még 28-29 napra, aztán azóta több mint 40-re, és most is már a 38. napon tartok, és még semmi. Legutóbb ráadásul csak 3 napig tartott. Idén már kétszer voltam nőgyógyásznál, egyszer hólyaghurut-hüvelygomba miatt, egyszer pedig előző hónapban a hosszú ciklus miatt, de nem látott semmi rendellenességet.

Állandó partnerem van, akivel előbb-utóbb (inkább előbb) szeretnénk majd kisbabát, de félek, hogy megnehezíti a dolgot valami, ami akár ezzel is összefügghet.

A dolgot nehezíti, hogy Anyukám nagyon zárkózik a téma elől, merthogy neki is rendszertelen volt, sokszor hosszabb ciklusokkal, és számára csak a fogamzásgátló a megoldás, és szerinte még fiatal vagyok a kivizsgáláshoz, de én mégiscsak úgy gondolom, amit legutóbb a nőgyógyásszal is beszéltünk, hogy minél előbb megismerem a testem működését, annál jobb, így elég nehéz, hogy nincs egy nő, akivel erről beszélhetnék. (Nem otthon lakom, de amúgy jó a viszonyunk.)


2014. ápr. 15. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ovulációd a ciklusban, akkor nem gond. Ha nincs, akkor baj.

Kezdj el hőmérőzni, az a legegyszerűbb módja, hogy megtudd, van-e ovud vagy sem.

2014. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

35 napig normális, ez már nagyon hosszú ciklusnak számít

nem értek egyet anyukáddal, el kellene kezdeni a kivizsgálást, mert egy endokrinológushoz is 6 hónap alatt jut be az ember, maga a gyógyulás pedig 1-2 évet is igénybe vehet, ha tényleg gond van

nem osztom azt a véleményt, hogy a fogamzásgátló megoldás, csak elfedi a tüneteket, áttöréses vérzést okoz, nem normális menstruációt, a ciklusod nem fog ettől beállni normálisra, ha szeded és abbahagyod megint hosszú ciklusaid lesznek

2014. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első! A hőmérőzés jó ötlet, egy hónapot mindenképp megpróbálok vele!

Kedves Második! Én is így gondolom/tudom a dolgokat. Bár közrejátszik nyilván a részéről, hogy ő még annyira nem szeretne nagymama lenni, amennyire én édesanya (pedig van egy jóval idősebb bátyám is). Ezeket a vizsgálatokat SZTK-ban el lehet intézni?

2014. ápr. 15. 11:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként zöld mancs mindkettőtöknek ment! :)
2014. ápr. 15. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

háziorvostól kell endokrinológiára beutalót kérni, aztán majd az endokrinológus ad további beutalókat, ha a kikérdezés és manuális vizsgálat után indokoltnak látja (labor, uh)

megoldható sztk keretein belül is, ha van az sztk-ban endokrinológus, az előző lakhelyemen volt, a mostaninál a kórházba kell menni hozzá, tehát ez nagyon helyfüggő

2014. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tapasztalatok is érdekelnek, ha valaki erre téved. :)
2014. ápr. 15. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Próbáld ki, veszíteni nem vesztesz vele semmit!

Egyébként mikor hagytad abba a tabit? Mert ha csak pár hónapja, akkor simán lehet, hogy csak idő kell a szervezetednek.

Előtte mennyire volt rendszertelen? Van-e bármi más tüneted, ami esetleg valamilyen hormonzavarra utalhat?

Túlsúly, ami nagyon nehezen adható le, hajhullás, pattanásos bőr, erős szőrösödés, tejcsorgás?

2014. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szeptember-októberben hagytam abba, tehát több mint fél éve. Nincs az általad felsoroltak közül semmi. Tabit, amikor szedni kezdtem épphogy sűrűbben jött meg inkább, ha zavar volt, de relatív rendesen 28-30 napra, de olykor előfordult - többször is -, hogy két hetente akár.
2014. ápr. 15. 13:42
 9/10 anonim ***** válasza:
És mikor kéthetente megjött, akkor rendesen megjött, vagy egyik rendes vérzés volt, a következő meg inkább pecsételés pár napig?
2014. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendesen megjött legtöbbször.
2014. ápr. 15. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!