Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik azok a nagy fekete vérplec...

Mik azok a nagy fekete vérplecsnik menstruációkor? Miért áztam át 20 perc alatt?

Figyelt kérdés
Ilyen eddig még sose volt. 20 perccel tamponcsere után, sétálás közben éreztem hogy ázok át, tiszta vér volt a nadrágom. Átöltöztem tampont cseréltem, és óriási vérplecsni volt a tamponomon. Egy nagy fekete darab, és ma többször is. Ez mi is pontosan? Miért vérzek ennyit? Ez durván, ötszörösen meghaladja a nálam megszokottat. Már 4 és fél éve mensturálok.. 15/L

2014. ápr. 23. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy alvadt vér, ha alvás közben esetleg nem folyt ki. Nekem szülés utáni vérzéskor volt ilyen, rohadt ijesztő volt. De menzeszkor nem csak vérzel, hanem lelökődik a méh nyálkahártyája, az is lehet. Lehet hogy ez a nagyobb darab megakadályozta hogy a tampon felszívja a vért és azért áztál át.
2014. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előfordul ilyen, alvadt vér darabok is lehetnek ezek.
2014. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát nekem lassan 10 éve, hogy ez van rendszeresen, nem tudsz mit tenni, én csak tampon+betét kombival lépek utcára :(
2014. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sok nő számára ismert, hogy a menstruáció során távozó vér néha világos- vagy sötétvörös rögöket is tartalmaz. Ezek általában az erősebb vérzés során távoznak, és az átlagosnál sűrűbb kinézetűvé teszik azt.


A rögök keletkezése arra vezethető vissza, hogy bár a test véralvadásgátlókat is hozzáad a menstruációs folyadékhoz, egy erős vérzés során a vér olyan gyorsan távozik, hogy ezek az anyagok nem tudják mindenhol kifejteni a hatásukat, hiányukban tehát csomócskák, rögök keletkeznek.


Ha túlzott rögképződést tapasztalsz (több és nagyobb csomócskákat), keresd fel az orvosodat, hogy kiderüljön, mi áll a változás hátterében.

2014. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!