Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megteheti egy SZTK-s orvos,...

Megteheti egy SZTK-s orvos, hogy nem ír fel nekem valamit, amit kérek, de nem azért, mert rossz lenne?

Figyelt kérdés

Hüvelygyűrűt szeretnék használni. Egy barátnőm mondta, hogy ő is elment, hogy felírassa, erre a doki elkezdett papolni az egyik fog.gátló tablettáról, hogy az jobb és ő azt írná fel neki. De semmi vizsgálat, vagy valami, mert nyilván ha egy teszt azt mutatja, hogy egy adott védekezési mód veszélyes lenne számomra vagy csak szimplán nem megfelelő, akkor fejet hajtok.


De ha a doki a saját meggyőződését próbálja rámerőltetni, azt nem vagyok köteles elfogadni, ugye? Ragaszkodhatok ilyenkor a választásomhoz, hogy márpedig én hüvelygyűrűt szeretnék?


2014. ápr. 28. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Emberként, ragaszkodhatsz a meggyőződésedhez.


Egyébiránt még azt sem lehet mondani, hogy nem értesz hozzá és a rossz döntésedhez ragaszkodsz.


Viszont hogy megteheti-e, hogy nem írja fel neked? Szabad ember, megteheti. Legfeljebb szánalmas dolog a részéről, esetleg nem helyes az eljárása, de megteheti.. ezek szerint meg is tette.

2014. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ragaszkodhatsz, de az nem valószínű, hogy kifejezett kötelessége lenne felírni neked a hüvelygyűrűt. Érdemesebb lenne megtudni, h milyen indokokkal támasztja alá a javaslatát. Én magam úgy tudom, hogy a gyűrűnek tényleg több a mellékhatása.
2014. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrűből is felszívódnak a hormonok, véráramba kerülnek.


Ezek szerint ugyan úgy káros mint a tabletták.

2014. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!