Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygolyót hogy használjam?

Hüvelygolyót hogy használjam?

Figyelt kérdés

Az világos, h fel kell helyeznem,kb mint a tampont, de ilyen kézzel írott dobozban kaptam meg, nincs benne betegtájékoztató sem, nem tudok róla semmit, még a gyógyszer nevét sem tudom, h utánanézzek. A dobozon is csak pár számot ír, meg a felhasználhatóságát, ami írás még van rajta, az kiolvashatatlen. Azt is onnan tudom, h 1X kell használnom naponta, h láttam a receptjén.

A kérdésem az lenne, h mikre kell ügyelnem a felhelyezést illetően? Mennyi ideig nem szabad szeretkezni felhelyezés után? Esetleg kell mosakodni előtte? Vagy mit érdemes még tudnom róla?

Egyébként várandós vagyok, valami bacikat összeszedtem és sajnos a terhesség alatt végig kell majd szednem.

Köszönöm a válaszokat!


2014. ápr. 29. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

" de ilyen kézzel írott dobozban kaptam meg, nincs benne betegtájékoztató sem, nem tudok róla semmit, még a gyógyszer nevét sem tudom, h utánanézzek."


Nekem itt kezdödne az, hogy ilyet nem használok!!! Olyasmit, amiröl nem tudod, hogy mi!?!?!?


Kérdezd meg az orvosodat, hogy mit használj, és amit felír, azt úgy, ahogy ö elmondta.

2014. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Beirtam google-ba, es a gesagolyokat adta be? Ez a kettő ugyanaz? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem. Esetleg keress ra neten, csak úgy általánossagban.:)
2014. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért nincs betegtájékoztatója? Gyógyszertárban készítették el?

Ha igen, kérdezd meg az orvost, aki felírta, vagy a gyógyszertárat, ahol kiváltottad.

Ha nem, akkor ne használd!

Egyébként általában este kell a kúpokat felhelyezni, fürdés után, lefekvés előtt, tehát, amikor már nem mászkálsz, mozogsz, így jobban a helyén marad. Tiszta kézzel. Nincs hozzá applikátor? Mert általában terhesség alatt úgy célszerűbb felhelyezni, pont a fertőzések elkerülése miatt.

Szeretkezni a használata alatt nem lehet. Meg kell várni, amíg elhasználod, utána kiderül, hogy meggyógyultál-e, és majd utána lehet.

2014. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha fertőzésed van, szigorúan tilos a szex, még óvszerrel is, a gyógyszerkúra végéig!

2. Ezt éjszaka kell felrakni, minél mélyebbre, aztán lefekszel aludni. Azért éjszakára kell, mert ez elég gyorsan felolvad aztán kifolyna, és így nem hatna.

3. Természetesen tiszta kézzel kell felhelyezni, előtte alaposan kezet mosni, szappannal, folyó vízzel (gondolom, tamponfelrakás előtt is szoktál...)



Most ezt nem értem! Mi az, hogy a terhesség végéig kell használnod? Ezek 7-10 napos kúrák szoktak lenni. Miért nem figyeltál oda az orvosra?

2014. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, éjszakára vegyél fel egy bugyit és tegyél bele egy tisztasági betétet, mert ez kifolyik és olyan lesz a bugyid meg az ágynemű.
2014. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, ezt én sem értem, hogy miért kell a végéig használni?

Vagy már eleve a terhesség végén vagy?

2014. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz és a patikushoz, hogy nem jól emlékszel, mit mondtak, mondják el újra.
2014. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval a terhességem kb 5. heténél kezdődött ilyen erősebb sárgás folyás. A nőgyógyász kb le se sz@rta amit mondtam neki. Majd a vizeletemben sok bacit mutattak ki. Váltottam nőgyógyászt, a mostani dokim mondta, h a sok baci valószínűleg a hüvelyemből került a vizeletembe, majd vizsgálatnál látta is a folyást. Akkor írta ki a hüvelygolyót. Most csak 1 receptet kaptam, ez nem lesz elég a terhesség végéig, ha elfogy, gondolom ír ki másikat. Én se tudom, h miért kell végig szednem, miért nem tudja kikúrálni a bacikat?!! Most tartok a 14+4 hétnél, az kemény lesz, ha még kb 4 hónapig nem bújhatok össze a párommal, bár a doki ilyet nem említett. Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 29. 19:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez lehet, hogy sima tejsavas valami, ilyet nekem is kellett használnom hüvelyflóra visszatelepítésre, de azt sem hónapokig! Itt valamit nagyon félreértettél! Szerintem is menj be egy patikába, mutasd meg a gyógyszert és kérd meg, mondjanak el mindent.
2014. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Bár most néztem, h csak 10 db golyócska van benne, a doki csak hetente rendel és nem mondta, h 1 hét múlva menjek vissza újabb receptet kiíratni, tehát el tudom képzelni, h mégis rosszul értelmeztem a dokit és lehet, h nem a terhesség végéig kell szednem, csak végig szednem, ameddig el nem fogy. Holnap vissza is megyek a gyógyszertárba és meg is kérdezem őket ezzel kapcsolatban, a dokimmal is minél hamarabb beszélek, amint tudok.
2014. ápr. 29. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!