Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Körömgomba terhesen?

Körömgomba terhesen?

Figyelt kérdés

Körömgombám van (nem olyan nagyon vészes állapotú)és gyermeket tervezünk a férjemmel. A bőrgyógyászaom azt mondta, hogy amíg nem sikerül kiirtani, addig lehetőleg ne hozzuk össze a babát, mert káros lehet számára a körömgomba. De míg hosszas kezelést követően eltűnne, az lehet, lenne egy év is! Ráadásul elég könnyen ki is újulhat, tudtommal.


Nem egy egészséges állapot, én ezt értem, de valóban olyan nagy kárt tud okozni terhességnél (esetleg szoptatási időben) a körömgomba jelenléte?



2014. máj. 1. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Előre is elnézést kérek, mert a kérdésre nem tudok válaszolni. Viszont megkérdezhetem, hogy Neked a bőrgyógyász milyen kezelést ajánlott? És hogy ez hatásos-e? Én lassan 1 éve küzdök ezzel, nekem sem olyan vészes, csak egy körmöt érint a dolog, de eddig bármit próbáltam, nem használt, volt olyan, hogy jobb lett a dolog, de teljesen nem nőtt még le. Illetve van, hogy úgy látom, hogy nem is nagyon változott. Köszi, hogy ha válaszolsz!!
2014. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előző vagyok, lehet, hogy még a nőgyógyászt is meg lehetne kérdezni a dologról..
2014. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszeres körömlakkot ajánlott, de mondta,hogy terhesség alatt nem szabad alkalmazni.
2014. máj. 5. 20:54
 4/5 anonim válasza:
Nekem évek óta van körömgombám sajnos, nem múlt el semmilyen kezeléstől. Közben terhes lettem, fel sem merült, hogy esetleg emiatt nem próbálkozhatnánk, vagy valamilyen kihatással lenne a terhességre, babára. Már megszültem, minden rendben zajlott, a babának sincs semmilyen baja, és már a 8. hónapja szoptatom. Neked mit mondott a dokid, milyen kárt tud okozni terhességnél??
2014. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem nőgyógyász mondta nekem, hanem bőrgyógyász, hogy körömgombával nem kellene teherbe esnem, előbb ki kellene kezelnem, de nem mondott semmi konkrétumot, hogy mi bajt okozhat...
2014. máj. 27. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!