Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrákszűrésre kaptam...

Méhnyakrákszűrésre kaptam levelet az antsz-től a védőnőhöz, menjek el vagy biztosabb egy doki?

Figyelt kérdés
25 elmúltam, de még szűz. Már másidjára kapom féléven belül a levelet. Korábban voltam dokinál, de akkor rákszűrést nem csak ultrahangot csinált. (Igaz most más településen vagyok már.) Ha elmegyek dokihoz egyáltalán megcsinálják a vizsgálatot, vagy míg nem jutok el egy fiúval addig ne menjek? (Védőnőhöz nem szívesen mennék, mivel egy doki csak jobban észrevesz egyéb problémát is, ha már vizsgálatra megy az ember...) Valaki, ha volt már hasonló helyzetben tapasztalatát megoszthatná.
2014. máj. 7. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Méhnyakrákszűréshez dokihoz, a védőnő max infort tud adni. Amúgy szűzeknek is tudnak szűrést csinálni.
2014. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miert mennel a vedonohoz? Mar nem vagy gyerek es gondolom terhes se. A vedono nem ertem, hogy jon a kepbe.
2014. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen van ez így.

A népegészségügyi program keretében egyre több helyen fogják a kiképzett ápoló/védőnők levenni a kenetet, ahogy ezt már régebb óta teszik nyugaton is.

Az eredményt nem ők állapítják meg, ahogy a nőgyógyász orvosok sem, hanem laborban.

Így szerintem nyugodtan elmehetsz, mert a mintát levenni semmivel sem fogja kevésbé hozzáértően a védőnő.

2014. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan régóta van, hogy a védőnők helyben, az adott településen is jogosulttá váltak arra, hogy helyben méhnyakrák szűréshez mintát vegyenek le, amit aztán laborba küldenek és elvégzik a vizsgálatot a mintán és az eredményt a védőnőhöz küldik meg és oda kell érte elmenni.

Szóval így kerül képbe a védőnő.

Ha te kérdező úgy gondolod, hogy jó lenne, ha egy orvos megvizsgálna, hogy minden rendben van-e, akkor csináltasd meg a szűrést egy orvossal. De ha szeretnél rákszűrésre menni, mert szeretnél ilyen téren szűrővizsgálatot magadon, akkor elég a védőnő.

Amúgy nem csak rákra utaló jeleket mutathat a rákszűrés, hanem akár valamilyen gyulladást is, ha van, akkor az megmutatkozhat az eredményen, vagy sokszor a kenetet kórokozókra is meg szokták vizsgálni, így azért sem ár elmenni egy ilyen szűrésre annak is, aki még szűz.

2014. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tenyleg? Na , ma is tanultam valami ujat. Koszi.
2014. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így igaz, egyre több településen fogják a megfelelően képzett nővérek venni a kenetet, ettől a szűrésen résztvevők számának növekedését is lehet várni, egyrészt a lustábbak, másrészt a nagyon szégyenlősök is feltehetőleg nagyobb számban mennek el.

Javaslom, hogy nyugodtan menj el, semmivel sem lesz kevésbé "pontos" a diagnózis, amit így kapsz majd.

2014. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!