Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat. Úgy...

Első tamponhasználat. Úgy érzem valami nem jó. :/ Többi lent. Valaki segítene? 14/L

Figyelt kérdés
Tegnap használtam először mert megyünk egy hónap múlva osztálykirándulásra és lehet hogy meglesz.. Szóval még a mostani mensimnél ki akartam próbálni hogy ne akkor kelljen elsőnek "szenvednem" (Tópartra megyünk) Ob Pro Comfort-ot használok szóval minit.. Tegnap kb 10perc után nem bírtam annyira kellemetlen volt. Most felraktam egyet és megint kellemetlen , feljebb toltam és szerintem a helyén van.. Az ujjam majdnem teljesen felment. Viszont mikor elkezdek mozogni olyan mintha visszább csúszna. Mit csináljak? Hozzászokok majd később vagy ennek nem így kéne lennie?! Osztálytársaimnak elsőre is kényelmes volt és nem volt bajuk.. Bocs hogy hosszan írtam.. :) :/

2014. máj. 7. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Elöször is nem baj, hogy hosszabban írtál, így jobban lehet tudni, hogy mi a helyzet.


Próbáld meg, hogy mielött felteszed, a tampon madzagos végét picit kiszélesíted az ujjaddal tölcsérszerüen, és csak utána helyezed fel. Amikor benn van, picit visszahúzod, amíg érzed, hogy a hüvelybemenetnél lévö záróizomnak támaszkodik. Ekkor garantáltan nem tud magától kicsúszni.


Ami még lehet, az az, hogy a madzagot érzed, ahogy mozogsz - azt próbáld kicsit összegyürve a hüvelybemenethez tenni, hogy ne lógjon. Akkor nem fogod érezni, amikor meg ki akarod venni, akkor csak megfogod a végét, és máris sikerülni fog.

2014. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokszor gond hogy nincs magasra feltolva, mert akkor nagyon kényelmetlen tud lenni. Nem hiszem hogy kipottyanna, csak szokatlan lehet az érzés.
2014. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Próbáld ki az OB mini tampont! Lehet hogy elsőnek an ormál méret nagy neked, én is a mini mérettel kezdtem, sőt így 19 évesen is még néha azt használok (bár nem tudom miért mert a normál is kényelmes nekem). Igen azt jól írtad, hogy kb addig kell felnyomni, hogy az ujjad is felmenjen, de én se mindig tolom fel addig. Addig toljad ameddig nem kellemetlen az érzés. Próbálj ellazulni, ha feszült vagy, akkor nehezen fog menni. Természetesen nem fogod úgy érezni, mintha semmi nem lenne benned az elején.. Én kb 10 percig érzem, aztán valahogy a helyére csúszik és utána el is felejtem hogy ott van :) Ha ennyire kellemetlennek érezted, akkor szerintem a mérettel lehet a gond, mert felhelyezést elmondásod szerint jól csináltad.
2014. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy szoktam, hogy tolom-tolom, amíg megy. A végén a méhszáj megfogja, szóval annál beljebb úgysem tud menni. Ha a tampon "feje" hozzáér a méhszájhoz az jó, úgy lesz oké. Ha jól van bent, akkor nem érzed.


Sok sikert!

2014. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :) Az ob pro comfort az mini tehát annál kisebb nem hinném hogy van. Megpróbálom legközelebb mégjobban feltolni hátha úgy jó. Motmár bentvan lassan 1 órája és nem is olyan kellemetlen. Lehet hogy akkor az normális nálam hogy az elején kényelmetlen érzés. Meg kell szokni valamikor.. :D
2014. máj. 7. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Az O.B. -nak több féle méretben vannak ProComfort termékei. Minitől szuper plusig. Nézd csak: [link]
2014. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: Bocsi.. Kicsit nagyon nem értek még a tamponos dolgokhoz! :D :$
2014. máj. 26. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


6-os vagyok. Semmi baj. Azért linkeltem, hogy segítsek. Senki sem úgy született, hogy mindent tud. Ráadásul a nők egy része használ csak tampont. A másik része betétezik, intim tölcsérezik. A tölcsér amúgy nagyon jó, nekem is van, csak most 2,5 hónapja szültem, így épp nem menstruálok. Szülés után vissza kellett lépnek az előző évezredbe, és intimbetéttel nyomultam. ÁÁÁÁ, úgy éreztem magam, mint aki be van pelenkázva.


Viszont még a tölcsér előtt használtam tampont elég sokáig. Így van bőven tapasztalatom. :-)


Remélem azóta sikerült a tamponfelhelyezés. :-)

2014. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, hála a jóégnek sikerült.. Először szerencsétlenkedtem egy ideig de aztán sikerült. :))
2014. máj. 31. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!