Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tesizhetek-e vagy táncolhatok-...

Tesizhetek-e vagy táncolhatok-e ha megvan a menszeszem?

Figyelt kérdés

Egyszer már jártam ugy hogy nagyon erős volt a vérzésem és hijába mentem minden 3 órába cserélni egyser átázott.Azota nagyon félek.Nem merek úgy a tesitanár elött álni és megmondani ,,Egészség ügyi okok miatt nem tesizhetek,,.


Várom a válaszokat.:)

11/L


2009. dec. 27. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tesizhetsz, közvetlenül tornaóra előtt cserélj betétet (gondolom nem használsz tampont). Ha pedig így sem jó, akkor írasd be anyukáddal az ellenőrződbe, hogy legyen ekkor felmentésed. :)
2009. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem nem használok még tampont,egyenlőre nem is szeretnénk!hétfőn 1 órám tesi, Kedden 6 órám tánc Szerdánfél 3 kor edzés pénteken 2 óra tesi
2009. dec. 27. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát igen... az örök klasszikus :S Én egyszer tesiztem betéttel, azóta sem. Pont akkor kellett magasat ugrani meg szaladgálni mindenfelé. Hát mondhatom nagyon jó volt egész órán igazgatni...

Pont ezóta használok tampont. 13 éves vagyok. Szerintem ha nagyon gáz a helyzet, te is megpróbálhatnád betenni tesire. Ha meg nem, hát írasd be anyukáddal hogy nem tesizel. Biztos megérti a tanár is...

2009. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2009. dec. 27. 11:20
 5/11 A kérdező kommentje:
még úgy tampont még nem mernénk ugy használni mert dzerintem még fiatal vagyok hozzá.
2009. dec. 27. 11:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy fiatal a tamponhoz :)

az első menzeszkor lehet használni, akár 10 éves vagy akkor, akár 16. Nem függ a kortól. Amikor menstruálsz rugalmasabb a szűzhártyád is, tuti nem sért meg semmit. Én sem divatból tamponozok, hanem kényelemből. Sokkal másabb.

2009. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem
2009. dec. 27. 11:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem szokj hozzá, hogy tesizned kell amikor megvan, ugyanis a gimiben a tanárokat hidegen fogja hagyni! Az én sulimban legfeljebb olyan van, hogy könnyített tesi, ami nagyjából ugyanolyan, mint a rendes tesi, szóval semmit sem ér. A tanárom meg szemberöhögne, és egyest adna, ha a havibaj miatt közölném vele, hogy nem szeretnék tesizni. Én is tampont használok, de tesiztem már betéttel is, nem haltam bele, pedig nekem nagyon sok szokott jönni :)

17/L

2009. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekünk a tesitanárnak azt kell mondani h részleges felmentésünk van és ami olyan gimnasztika vagy olyan test helyzetet kell felvenni ami "kényelmetlen" akkor azt nem kell csinálnunk. a tánc....az meg ha sok van akkor nem szoktam táncolni. meg ilyen h spárga meg (én rokyzok.. kikk-eket nem csinálom teljesen)

13/L

2009. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem, mi gátol meg egyeseket abban, hogy tesizzenek menzesz közben. Világéletemben betétben tesiztem, egy órát sem hagytam ki miatta! Nem mintha túlságosan rajonganék a testnevelésért, de ez nem indok. Igen, sokszor majd összekakiltam magam úgy fájt a hasam, a végtagjaim, de csak túléltem! Egy kis kitartást, lányok...
2009. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!