Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az esélye, hogy túléli...

Mennyi az esélye, hogy túléli a szívinfarktust? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagymamám 70 éves,hajnali 5kor vitték be a kórházba,akkor még nem tudták,hogy szív vág tüdőembólia. Később értesültünk,hogy szívinfarktus és altatásban átszállították egy másik város kórházába,ez kb 9-fél10 körül volt. Most beszéltem apukámmal,de alig mondott valamit,csak annyit,hogy súlyos életveszélyben van,mert nem tudnak valamit megcsinálni,akkora vérrög keletkezett egy érben. Szerintetek túl fogja élni? Nem akarok hitegetést,csak őszinte válaszokat,én már mindenre felkészültem.
2014. máj. 17. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még azt is mondta apu,hogy hamarosan bemehetnek hozzá egy percre... Nekem ez úgy hangzik,mintha engednék elbúcsúzni őket... :(
2014. máj. 17. 12:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a nagymamádat és sajnállak titeket is a traumáért, de erre sajnos még az őt kezelő orvos sem tud biztos választ adni. Bízzatok és reménykedjetek!
2014. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, megértem a kétségbeesésedet, és azt, hogy válaszokat szeretnél. Sajnos szakmailag korrekt véleményt ilyen kevés információ alapján nem lehet mondani. Tudni kellene, hogy pontosan melyik ér milyen szakasza érintett, milyen erőfeszítések történtek eddig, milyen a szívultrahangos lelet, milyen típusú ill. dózisú keringéstámogatásra van szüksége, milyen beállításokkal van lélegeztetve, milyen társbetegségei vannak. Ezek nélkül bármilyen vélemény csak hitegetés. A leginkább célravezető az lenne, ha a kezelőorvostól kérnétek tájékoztatást. Az intenzív osztályokon mindig nagyon szűkre szabott a látogatási idő a dolog természetéből adódóan - ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket.
2014. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokáig pulzusa sem volt,most már van,talán ez jó jel. Az orvosok bíztatnak,de hát ez is a dolguk,szerintem semmiképp sem keserítenének el minket. Tavaly érelmeszesedéssel műtötték a lábát,azóta folyamatosan jár kontrollra,mégis elérte a szívét. Nem tudják műteni,mert akkora vérrög keletkezett. Megszorította apukám kezét,amikor bent volt nála,de nem tudom,hogy mennyire volt tudatos,mert altatásban van. Cukorbeteg is szegény,hát nem tudom mi lesz. Nagyon rossz a családomat összetörve látni,én viszonylag "jól" viselem,nem idegeskedek. Bármi is lesz,megmásítani nem tudom,bele kell törődni.
2014. máj. 17. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom a történteket... Prognózist így mondani látatlanban nem lehet sajnos, de a kezelőorvos biztosan tud mondani. Azon múlik, hogy a vérrögöt mennyire tudják oldani, illetve azon, hogy mennyi ideig volt oxigénhiányos az agya.

Altatás ide-vagy oda a közelséget és a szeretetet érzi, amit adtok neki.

2014. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!