Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Evolúciósan adaptív a PMS? Ha...

Evolúciósan adaptív a PMS? Ha nem, akkor miért van?

Figyelt kérdés
Azon tűnődtem így, menstruáció előtti napjaimon, hogy vajon van-e bármi "haszna" biológiailag, evolúciós szempontból annak, hogy a hormonok hisztit, depressziós hangulatot, sírékonyságot stb. okoznak a menstruáció előtt... Én torkig vagyok már vele, és örülnék, ha kiderülne, hogy legalább az őseimnek volt valami haszna belőle :D Ha bárki tud ehhez kapcsolódó információt, azt megköszönném :)

2014. máj. 20. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, ez ilyen mellékhatás, nem maga ez volt hasznos, hanem a fő dolog. Na ezt nem írtam le valami szépen és nem is értek hozzá, bocs. Nekem még csak nincs is ilyenem, illetve néha elképesztő gyengén egy nappal előtte, majd sokkal erősebben és pozitív irányban az első napon. Nekem ez így tetszik, bőven megéri :)
2014. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Evolúciósan a nőnemű egyedek csak a termékeny napjaikban hajlandók a hímeket fogadni, ha nem termékenyek elzavarják, a finomabb jelzésekre nem reagáló kérőket. A természet szeret spórolni az energiával.

Szóval evolúciós haszna van, csak társadalmilag haszontalan, hiszen mi emberek ezt máshogy szeretnénk.

2014. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 21. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
nincs evolucios haszna. valoszinuleg modetn korra jellemzo civilizacios artalom (adalekanyagok, hormonok a tejben,egyeb toxikus anyagok a kornezetben stb)
2014. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!