Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 évesen nem állt még be a...

19 évesen nem állt még be a menstruációm. Most 9 napja késik, de betegesen félek a nőgyógyásztól. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

6 éve menstruálok, de rendszertelenül. Tavaly októberóta élek nemi életet, de még nőgyógyásznál sose voltam. A barátommal mindig védekezünk ( gumival) és eddig most késik a legtöbbet, 9 napot. Tudom, hogy tesztet kellene csinálnom, de így is- úgy is el kell mennem nőgyógyászhoz, amitől rettegek.

Őszintén szégyellem a puncim, a barátommal is közel más félév után feküdtem le, mert én csúnyának látom, és félek, hogy más is.

Tudom, hogy a nőgyógyászt ez érdekli a legkevésbé, de attól még nagyon félek.

Más is volt már így?


2014. máj. 22. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Pedig jó lesz, ha hozzászoksz a nőgyógyász gondolatához, ugyanis aki nemi életet él, annak a saját érdeke, hogy évente járjon nőgyógyászhoz szűrővizsgálatra legalább.

Amúgy nekem sem napra pontosak a vérzéseim, a 22 naptól a 30-ig szokott megjönni, de minden hónapban megvan. Tehát ha neked is megvan minden hónapban, akkor azért akkora baj nyilván nincs, de jobb, ha elmész egy nőgyógyászhoz, aki csinál egy kivizsgálást.

És most komolyan! A nőgyógyászt baromira nem érdekli, hogy hogy néz ki odalent, csak egy számít, hogy tiszta legyen. Láttak ők már durvábbat is, mint egy nem éppen olyan formás női nemi szervet. Amúgy meg lehet hogy csak neked tűnik csúnyának, pedig csak bemagyarázod magadnak.

Szóval tényleg, a saját érdekedben, számolj le ezzel a hülye gondolattal!

2014. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
pedig el kell menned, mert aki szexuális életet él legalább évente egyszer rákszűrésre illene mennie!
2014. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Jajj! Csúnya szerinted 19 évesen egy egészséges női nemi szerv? Mégis mitől csúnya? A nőgyógyász 80-90 éves nőket is vizsgál, ahányszor megyek, mindig vannak ott nagyon öreg nők, azokat is megvizsgálja, egy nap alatt lát minimum 100 puncit és bizony sok olyat amelyik beteg, heges, stb., nem akarom részletezni, na a te puncid konkrétan felüdülés lesz neki a többihez képest.

Másrészt baromi fontos eljárni a szűrésre, ez a te érdeked, egyébként nem fáj, nekem mégcsak nem is kellemetlen.

2014. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is féltem a nőgyógyásztól, de miután elmentem, rájöttem, hogy felesleges volt. Pedig én sem tartom szépnek a puncim.
2014. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, az én puncimnál tuti hogy nem rondább a tiéd, kicsike csökött nagyajkaim vannak és a kisajkam pedig HATALMAS és salátás és lifeg, sajnos ez van, még jó hogy a pasim kedveli, -

- de a dokimat aztán tényleg k****ára nem érdekli, hogy milyen :D

2014. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

1. betegesen félni a nődokitól

2. csúnya a puncid


Na ezek azok a jelek, amelyek arra utalnak, hogy az édesanyukádat és az összes prűd nőrokonodat szívesen felképelném. Mit tettek veled és mit neveltek beléd, hogy ilyen prűd és a női léttől betegesen rettegő emberré lettél?


Katolikus vagy? Folytonos templomjáró? Kis faluban laksz? Esetleg megerőszakoltak valamikor vagy molesztáltak?


Menj csak el a dokihoz. Ha a faroktól nem rettegsz betegesen, akkor egy nődokitól sem kell.


És melegen ajánlok egy pszichiátert - még most, amíg nem késő. 20 év múlva talán csak onkológus segíthet rajtad. Ha egyáltalán segíthet.

2014. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os szörnyű vagy, nem mindig a nőrokonok miatt alakul ki az ilyesmi, ráadásul egy mondatban megbántottál gyakorlatilag többmillió embert, képzeld egy kis faluban sem feltétlen prűd mindenki. Egyébként budapesti vagyok, csak szerencsére kevésbé vonz az alaptalan diszkrimináció, mint téged.
2014. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora álattal me törődj, mint a 6. válaszoló. Az a baj ha ilyen dokival hozna össze a sors.

Javaslom, hogy női orvoshoz menj első alkalommal, vannak már elég sokan szerencsére!

2014. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmas vagy 64%-os!


A női orvos jó ötletnek tünik szerintem is..

2014. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6. már megkaptad a többiektől azért nem dorongollak le.
2014. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!