Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elfelejtettem egy szem...

Ha elfelejtettem egy szem fogamzásgátlót bevenni, és a betegtájékoztatón az szerepel, hogy ilyen esetben ne tartsak szünetet két levél közt, akkor az nem lesz rossz hatással a szervezetemre? Nem lehetne mégis szünetet hagynom?

Figyelt kérdés
Persze most lehet mondani, hogy felelőtlen vagyok, de sajnos nem tudtam előre hogy olyan sokáig leszek otthonról távol, mint ahogy voltam, így kihagytam egy szemet, írták hogy vagy egyből tartok szünetet vagy szedek 2 levelet egymásután. Mivel ijedtemben bevettem azt a szemet utólag, így az első lehetőség kiesett, de mivel most kezdtem újra szedni fog.gátlót, így félek hogy rossz hatással lesz a szervezetemre ha egyből két hónapig folyamatosan szedem...
2014. máj. 25. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Hanyadik szemet felejtetted el? Éltél-e nemi életet kiegészítő védekezés nélkül az elmúlt 5 napban?
2014. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3. héten, és igen, pont aznap sajnos.
2014. máj. 25. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor célszerű lenne tovább szedni.

Ha szünetet tartasz, bizony lesz egy minimális esély arra, hogy teherbe esel.

Ha nem éltél volna nemi életet az eset előtt min. 5 napig, akkor egy hét kiegészítő védekezéssel meg lehetett volna oldani a problémát.

2014. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én volt, hogy kihagytam volt, hogy 2-t szedtem be... Soha nem tartottam szünetet..
2014. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mármint soha nem hagytam el a szünetet, midnig tartottam.
2014. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most igazából elbizonytalanodtam, mert tényleg nem szeretném a szünetet kihagyni, többek közt azért sem, mert így aztán végképp nem fogom tudni ha esetleg teherbeestem ezalatt az idő alatt.
2014. máj. 25. 23:32
 7/7 anonim ***** válasza:

De nem érted, amit írok?

A betegtájékoztató azért írja ezt a két lehetőséget, mert ha így csinálod, akkor megmarad a védelem.

Ha kihagyod a szünetet, teherbe eshetsz. Ennyi.


Ha akarod, ne hagyd ki, a te dolgod, a te bajod, de akkor legyél tisztában vele, hogy van esély a teherbeesésre.

2014. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!