Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használtatok már fogamzásgátló...

Használtatok már fogamzásgátló tablettát, Inofolic étrend kiegészítővel egyidejűleg úgy, hogy nem szerettetek volna teherbe esni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja diagnosztizálták nálam a PCO-t, írt fel az orvosom fogamzásgátlót a menzesz helyreállításához. Viszont a PCO miatt komolyabb súlyproblémáim is vannak, ezt Inofolic étrend kiegészítővel kellene kezelnem (kipróbálni, hogy segít e a fogyásban). Bár az orvost többször is megkérdeztem és azt mondta, nyugodtan szedhetem egyszerre a kettőt, a betegtájékoztatókat, sikersztorikat olvasgatva a fórumokon viszont kicsit tartok tőle, hogy a fogamzásgátló kevésbé lesz hatásos..

Mielőbbi válaszokat várok sok szeretettel!

Előre is köszönöm

18/L



2014. máj. 28. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A fogamzásgátló tabletta nem állítja be a menzeszt. Egyszerűen a saját, rosszul, rendszertelenül működő ciklusodat kikapcsolja, és rendszeres időközönként megvonásos vérzést hoz létre. Ennek a vérzésnek nincs köze a te saját ciklusodhoz, egyszerűen a tabletta megvonása okozza. Azért lesz éppen 28 napos a ciklusod, mert 21 napig szeded a tabit és 7 nap szünetet hagysz, ami összesen 28 nap. Ha csak 15 napig szednéd, akkor 15 nap után véreznél...


2. Az inofolic pont, hogy a peteérést serkentésére lenne hivatott, elvileg ezáltal segíti a teherbeesést is. Mivel a tabletta pont a peteérést akadályozza meg, szerintem semmi értelme együtt a kettőnek. A fogyásban biztos nem segít.


Ha elvileg PCOS-ed van, ráadásul a súlyoddal is gondok vannak, akkor első körben terheléses cukor- és inzulinvizsgálat lenne indokolt. Ugyanis a PCOS gyakran jár inzulinrezisztenciával és magas inzulinszinttel, ami gyakorlatilag a kettes típusú cukorbetegség előszobája.

Ha bebizonyosodik, hogy ilyen gondod van, akkor arra van megfelelő gyógyszer (ami nem fogamzásgátló, és nem is inofolic), emellett megfelelő diéta és sport mellett le fogsz tudni fogyni.

2014. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Volt terheléses cukor és inzulinvizsgálat és egyikkel sem volt semmi gond, mindegyik határértéken belül volt.
2014. máj. 28. 22:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem mennyi lett?

Csak mert nekem is azt mondta az egyik doki, hogy teljesen normális, egy másiktól meg kaptam rá gyógyszert:D

2014. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a cukorra még emlékszem 5.2 ( ezt amúgy többször mérem, mert van itthon cukormérőnk, általában mindig jó )
2014. máj. 28. 23:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a cukor a lényeg, hanem az inzulin:)
2014. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Inzulin 17,2 Inzulin 120' 42,6
2014. máj. 28. 23:10
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Hát az éhgyomrid igen magas, nekem a doki azt mondta, az 7 alatt, de inkább 5 alatt jó. A 120 meg max. 25 lehetne.
2014. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hm. Eddig sem voltam túl biztos ebben az Inofolicban, de azt hiszem felkeresek egy másik orvost is.. kezdek félni :(
2014. máj. 28. 23:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én inkább a fogamzásgátlóban nem lennék biztos:DD

Ha teheted, menj el a MensMentisbe Pesten. Ott értenek a PCOS-hez.

2014. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! (ez ostoba lesz, de ugye nem lehetek terhes? )
2014. máj. 28. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!