Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen szakorvoshoz kell...

Milyen szakorvoshoz kell fordulni azért, hogy kikezeljenek? (candida)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nőgyógyásznál:

Évek óta szenvedek ezzel. Még az se biztos, hogy egyáltalán Candidám van, mert az a doki, akihez járok, mégcsak kenetet se vett meg semmi, csak megtapogatott belülről aztán felírt egy bizonyos gyógyszert minden egyes alkalommal. Pymafucin hüvelykúpot és még egy szájon át beveendőt szokott felírni.


Tünetek:

Folyásom nem mindig van és az állaga is változó. Valahol a "bejáratnál" viszketni szokott kissé, ami igen zavaró. A legsúlyosabb tünetem a külső szeméremtest gyulladása, mert nagyon fáj. És sűrűn felfázok. Gyakran fáj az alhasam úgy, mintha valami gyulladásom lenne, de azt se tudom konkrétan hol fáj. Feltételezem a húgyhólyagom fáj így, de nem biztos, mert nem mindig pisilek ennek ellenére forrót.


Még egy kérdés:

Súlyosbodhat? Lehetnek szövődmények vagy bármi ilyesmi?



Előre is köszönöm a válaszokat!



#gyulladás #orvos #fájdalom #candida #nőgyogyasz #külső szeméremtest #nagy ajkak gyulladása #pymafucin
2014. jún. 1. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

bőr- és nemibeteg gondozó

std centrum: [link]


partneredet kezelik?

2014. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászt illene lecserélni, ha ennyire inkompetens. Igenis tenyésztésre, és ezen kívül még valószínűleg PCR vizsgálatokra is lenne szükséged.


Sajnos nem kizárhatóak a szövődmények, ha évek óta húzódik ez.

2014. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Évek óta szarik bele a nőgyógyász a bajodba és te ennek ellenére még mindig hozzá jársz ?:O sürgősen keress másikat én azt modnom!
2014. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A gomba a bélflóra, illetve a hüvelyflóra egyensúly felborulásának következtében alakul ki, vagy nem? Mert én így tudom. Ezek után ez nemi betegségnek számít? És fertőz?

Tudom, hogyha én nemi beteg vagyok és lefekszem a pasimmal, akkor utána megvan a visszafertőzés esélye, még ha neki semmilyen tünete sincsen, de nem tudom, hogy ha az én testemben ilyen egyensúly zavar van, az övében pedig nincs, akkor hogy állhat fenn ugyanilyen lehetőség, ha ez nem nemi betegség?


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 1. 13:22
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ez nemibetegség, attól függetlenül, hogy nem csak szexuális úton terjed... Nem csak azt nevezzük nemibetegségnek, ami súlyos, hanem egy egyszerű gombát is. Nem csak akkor kaphatod el, ha felborult az egyensúly, ez tévedés. Csak akkor könnyebb elkapni, mint amúgy.
2014. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

A nemi betegség SZEXUÁLIS ÚTON TERJED kizárólag! A gomba és más hüvelyi fertőzések nagy része NEM NEMI BETEGSÉG, de átadható a partnernek. Tehát partner NÉLKÜL is létrejöhetnek, de továbbadhatóak szexuális úton. A nemi betegség NEM jön létre partner nélkül! Ez a nagy különbség az elnevezésben.

Nemi betegségek: tripper, szifilisz, függöly, HPV stb

Ezek szinte csak kizárólag nemi érintkezéssel kaphatók el.


HÜvelyi fertőzések: gomba, bakteriális,vírusos, protozon. Ezek wc deszkáról, törülközőről, medencéből összeszedhetők.

A hüvelyi candidának nincsen köze a szervezet szisztémás candida fertőzéséhez. Ezt is sokan keverik. A hüvely flóra megbomlása azonban elősegíti a gombát. Ilyen megborulás lehet pl antibiotikumtól, az immunrendszer legyengülésétől, túl sok vegyszertől stb. Antibiotikum szedése után mindig célszerű visszaállítani a hüvelyflórát probiotikus készítményekkel. (pl gynofloor hüvelykúp)


Ilyen krónikus fertőzésnél mindig kenetet kell venni, és meghatározni a kórokozót és annak érzékenységét. Az orvosod nem járt el szakszerűen. Menj be valamelyik női klinikára és jelezd ezt a problémát, hogy hónapok óta visszatérő fertőzésed van, mit kaptál rá és nem múlt el. Le fogják venni a kenetet. Engem a fiatal rezidens kezelt ki kb fél éves munkatapasztalattal a háta mögött, de azóta gyógyult vagyok. Kiderült, hogy nem gomba okozta a tüneteimet, hanem coli baktérium.

2014. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

De nemibetegség, -.-


[link]

[link]

2014. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Ne hari utolsó, de a szakma NEM nevezi nemi betegségnek a normál hüvelyi fertőzést! Nem érdekel az internet, sok marhaság van fent.

A nemi betegségek nemi úton terjednek. A normál hüvelyi fertőzést IS el lehet kapni nemi úton, de nem kizárólagosan.

Egyébként ezek csak elnevezések a lényegen nem változtat, hogy kenetet kell venni tenyésztésre és a partnert is kezelni kell.

2014. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
orvosi lapot linkeltem....nem marhaság. attol mert nem csaj nemi uton terjed attol meg nemibetegseg, mivel a nemiszerveket fertozi meg ! hu de nehez kikovetkeztetni.. ennyire nem lehetsz buta! NEMI betegseg mert a nemiszervnek a betegsege...! istenem ...mi mas lenne ? fogbetegseg esetleg tudőbaj vagy mi a franc...? istenem...
2014. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Buta ám az édesanyucikád! 10 éve dolgozom eüben felsőfokú végzettséggel, és hidd el kedves előző, a szexuális úton terjedő betegségeket azokra a kórképkre használjuk, amik szexuális úton terjednek. Nem fogod veled ezen vitatkozni, van jobb dolgom is.
2014. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!