Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérzés helyett fehér folyás...

Vérzés helyett fehér folyás normális?

Figyelt kérdés
1 hónapja jött meg 1.nek most kellett vna ism. Megjönnie de helyette fehér folyáaom van,ez normális?
2014. jún. 1. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
semmiképpen
2014. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első menzesz után 2 évig még normális, ha nem jön meg rendszeresen, néha kimaradhat, akár egymás után több hónap is. Nekem az első után fél évvel jött meg ismét :)

Úgyhogy nyugi, minden oké, majd megjön és beáll szépen.

2014. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nézd az első pár évben még össze-vissza jöhet meg a mensi,kimaradások lehetnek,van hogy akár 1-2 hónapig nem jön meg,vagy akár hogy túl sokáig tart 10-12 napig is és alíg lett vége már 2 hét múlva ismét meg van.


A fehér folyás nem mensi helyett jött meg,hanem egy természetes dolog,valakinek fehér folyása már mensi előtt megjelenik akár pár évvel,valakinek meg mensi után jelenik meg.Ez minden napos kis folyást jelent és a szerepe a hüvely tisztulása.a lényeg amire figyelni kell hogy a folyás állaga nem változzon meg lényegesen,és mint minden testnedvnek van szaga így ennek is némi,de figyelni kell hogy ne változzon a szaga sem meg nagyon,vagy a színe és nem csípjen.


Tehát ha folyás nem csíp,nem változik állaga,szaga,összetétele nagyon akkor nincs baj.Néha ha megfázol akkor bizony van hogykicsit nagyobb mennyiségű folyásod lehet,de ez igaz mensit megelőző pár hétben is.


Még valami van hogy a mensi először nem is vér színű,nem is vérnek tűnik,hanem narancssárgás,vagy rózsda vagy barna ez az első időszakra igaz és a mensi utolsó pár napjában is már csak barnás váladék jön.Tehát ettől se ijjedj meg.


Folyás ellen meg használj tisztasági betétet.


Hány éves vagy?

2014. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
16 és már elég nehezen vártam hogy megjöjjön de a múlt hónapban megjött kicsit barnás volt. 3 napig tartott és kb. Most kéne ism. Megjönni de helyette csk folyásom van. A jövő héten meg strandos osztály kirándulásra megyünk , ezértis várom kicsit nehezen...
2014. jún. 1. 14:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok: sajnos kiszámíthatatlan így az elején, így sosem lehetsz biztos abban, hogy nem fog-e megjönni. Mindig felkészültnek kell lenned.
2014. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon későérő vagy nemiérés terén,általában ma már 12 éveseknek is megjön(én 11 éves voltam amikor megjött,de a többségnek 12 évesen jött meg) és örülhetsz neki hogy beindult a mensi,mert ha 16 éves korodig nem jön meg akkor sajnos orvoshoz küldenek hormon vizsgálatra.


Vezes menzesz naptárat és nagyon figyeld a folyást is hogy nincs e változás.

2014. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves #6-os, felesleges rémisztgetni szegényt. Egyénileg tökéletesen változó, hogy mikor jön meg, genetika, életmód, hormonszint is okoz eltérést, és bizony 18 éves korig ráér a vérzés. A kérdező tökéletesen időben van, nem maradt le semmiről. Általában 12-13 éves korban megjön, nekem már 10 évesen megvolt... Szóval a 12-13 éves kor csak egy nagy átlag. A 16 tökéletesen normális. Bár én is húzhattam volna odáig :)
2014. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amúgy nem napra pontosan jön meg,csak ha fogamzásgátlót szedsz,úgy van hogy felírod hogy mikor jött meg,melyik volt a nap amikor megjött,tehát melyik volt az első nap tegyük fel legyen ez most 06.01. és ha nem szedsz fogamzásgátlót akkor 21-18 napos is lehet a kettő közötti idő pont,tehát kiszámolód hogy 21 -28 nap múlva kell hogy megjöjjön,tehát 06.22 és 06.29 között.Legyen nálad tampont,bár én amíg nem éltem nemiéletet addig a betétet hordtam csak.


Most is betét párti vagyok,csak ha aszükség úgy hozza akkor használok tampont.

2014. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akk lehet most meg se fog jönni ?
2014. jún. 1. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Simán lehet, nincs garancia semmire. Mondom, én az enyémet 6 hónap után jött megint, és utána is össze-vissza cikázott :)
2014. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!