Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Már lassan egy hete késik!?!

SOS! Már lassan egy hete késik!?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már lassan egy hete meg kellett volna jönnie, de semmi... Nem voltam együtt senkivel, így terhes nem lehetek. 14 éves vagyok, és hallottam, hogy ilyen fiatalon még nem szokott mindenkinek beállni a ciklusa "kereken" 28 napra, de azért ez már tényleg elég nagy csúszás... Szerintetek nagy lehet a baj, vagy normális, ha néha-néha kimarad egyszer? Eddig még semmi ilyesmi gondom nemvolt, úgyhogy most eléggé megvagyok ijedve...

Előre is köszi a válaszokat! :)



2014. jún. 2. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi pánik, nekem kétszer ennyi idős koromban egyszer 10 napot késett, felnőtt korban sem jön meg mindenkinek napra pontosan, a te korodban meg egyáltalán nincs okod pénikra.
2014. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 évesen jött meg először, aztán 16 évesen egyet teljes konkrétan kihagyott, tehát úgy is mondhatjuk, hogy egy hónapot késett. Se előtte, se utána nem volt vele gondom, már harminc éves vagyok. 14 évesen egy hét csúszás nem komoly, akkor van baj, ha van fájdalmad, kellemetlen érzésed stb.
2014. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedned. Ez teljesen normális. Nekem még felnőtten is előfordult egyszer egyszer, hogy ki tudja milyen okból, egy hetet, de egyszer még kettőnél is többet (mondjuk akkor stresszeltem rendesen) késett. A te korodban meg még simán előfordul az is, hogy hónapokig pontosan jön meg, aztán egyszercsak nem. Ilyenkor ha megijedsz emiatt, még ez a félelem is késleltetheti. Szóval nyugodj meg, nincs semmi baj. :)
2014. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma nincs, nyugodj meg. ilyen korban meg még teljesen normális is. De mondjak valamit? Múlt héten voltam nőgyógyásznál, akinek azt is megemlítettem, hogy van amikor hónapokig nem jön meg. Tudod mit mondott? Ha engem nem zavar, akkor ne foglalkozzak vele! 29/nő
2014. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, előfordul még a Te korodban az ilyesmi. Lehet, egyszerűen kimarad, lehet, hogy az össze-vissza időjárás bezavart. :)

Nekem volt rá példa, hogy két hetet késett, volt, hogy kimaradt, sőt, nekem egyátalán nem állt be 28 napra, talán egy kezem elég ahhoz, hogy összeszámoljam, hányszor volt "pontos". Pedig 12 éves sem voltam, mikor először jött meg, most meg 24 vagyok.

Ha nagyon zavar a dolog, menj el a nődokihoz :) De biztos, nincs semmi baj, nyugi :)

2014. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Kimaradás nem gáz, bejátszhat stressz, étkezés, testmozgás, bármi, főleg ilyen fiatalon :) Úgyhogy ne aggódj.

Sőt, akkor se ijedj meg, ha később nem 28 napra áll be, ismerek 21 napos lányt, én a 32. körül véreztem tabletta nélkül, és még akkor is nyugodtan csúszkálhat heteket.

2014. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Amíg fél évet nem késik ilyen fiatalon, addig nem kell aggódnod.
2014. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Huh, akkor jó, megnyugodtam. :) Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske! :)
2014. jún. 2. 16:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 hónap maradt ki annak idején és az is rendben volt.
2014. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!