Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon ritka aki 10 évesen...

Nagyon ritka aki 10 évesen menstruál?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem olyan ritka.
2014. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Manapság már nem trendy a menstruálás ezért sokan már nem csinálják!
2014. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

A korán érő lányok akár 9 évesen is nyomják már...

Arról ismeretesek, hogy jó húsban vannak, és már egész kislányként akkora melleik vannak, hogy más normális nőnek felnőtt korában se lesz akkora... Na ők már nagyon korán felmentést kérnek tesi órán...


Aztán mivel egyre több a túlfejlett, elhízott gyerek, egyre többen menstruálnak korábban...


A normális testalkatú lányok inkább 13-14 évesen kezdik, a nagyon vékonyak pedig akár még később is.

2014. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos manapság már nem olyan ritka, de az átlag az még a 12 éves kor körül van. 100 éve még 16-18 évesen kezdtek menstruálni kb a lányok.
2014. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 11 éves voltam az elsőnél, sovány kislány voltam, most is inkább vékony alkatú vagyok 29 évesen (fogyásra vagyok hajlamos, ezt örököltem). Anno mivel kb. 2 hetente jött meg és nem akart beállni, vizsgáltak a gyereknőgyógyászaton (kb. egy hétig voltam bent), akkor ott volt egy kislány, aki kb. 5-8 éves lehetett, már menstruált. Korának megfelelő normális testalkata volt.

Olvastam, hogy egyre gyakoribb a korai pubertás, 10 éves korban vagy korábban. Próbálják ezt összefüggésbe hozni az elhízással, de ez azért ennél összetettebb.

2014. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Elég ritka, de nem tekinthető manapság kórosnak.
2014. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!