Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Kórház vagy...

Mit csináljak? Kórház vagy magánrendelő? Bejelentkeztem nőgyógyászhoz magánrendelésre, július közepére van időpontom,9000 Ft lesz a vizsgálat. Anyukám azt mondta ugyanez az orvos rendel a kórházba is és ott ingyen van a vizsgálat menjek a kórházba.

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 07:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha ugyanaz az orvos rendel a kórházban, akkor minek mennél magánrendelésre ennyi pénzért?
2014. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És nem kellemetlen ha már bejelenkeztem hozzá magánrendelésre és lemondom és elmegyek a kórházba?
2014. jún. 18. 07:29
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom a nővér adja az időpontot, doki talán nem is tudja, hogy bejelentkeztél, kérj időpontot a kórházi rendelésre és ha az előbbi, akkor mondhatod, ha rákérdeznek, hogy azért mondtad le a magánt, mert előbb szerettél volna menni, mint július.
2014. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jún. 18. 07:45
 5/17 anonim ***** válasza:

Július közepére ? Akkor nem sürgős a problémád.

Milyen vizsgálatot szeretnél?

2014. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot a kórházba és lemondtam a magánrendelőt :) A problémám,hogy 2 hete viszketek , még szűz vagyok, izgulok nagyon 6.-án megyek a kórházba
2014. jún. 18. 08:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Oh értelek, akkor valszeg valamilyen kúpot fog felírni a doki, ne aggódj, a vizsgálat nagyon rövid és kívánom hogy azért ne nagyon kelljen orvoshoz járnod a továbbiakban :D

Szerintem megelőzésre nagyon jó a menstruáció utáni irrigálás az helyreállítja a hüvely flóráját, van aki gyakrabban szokta de sztem bőven elég a havi egy ha valaki egészségesen él.

(Én Emócióval szoktam.. Ha rákeresel akkor kiadja, már ha érdekel. Bocs a hosszú válaszért)

2014. jún. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!!
2014. jún. 20. 09:30
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Én nem mondtam volna le a magánt, még akkor sem, ha 9.000 Ft. A magánrendelés nem csak attól más, hogy fizetned kell. Egy kórházban az orvos TB-re rendel, azaz ingyen. Bemegy, el kell látnia egy rendelés alatt mondjuk 100 beteget. Te bemész, van rád kb. 5-10 perce, (ha már 15 percet vagy bent, iszonyúan megcsúszik a rendelés) és kvázi húzz a francba, mert utánad is várnak még.

Ellenben a magánrendelővel, ahol ugyan fizetsz, de ha úgy vesszük megveszed az idejét, egyúttal a türelmét és az odafigyelését is. Hiszen egy magánrendelőben egy rendelés alatt ellát kb. 20 pácienst, és nem is ír be többet, mert már a bejelentkezésnél elmondod, hogy mi miatt mész. Nem mindegy, hogy csak egy fogamzásgátlóért látogattál el hozzá, amire ráírja a gyógyszer nevét, aláfirkálja, rádobja a pecsétet, és hello, ami kb. 2 perc, vagy terhesgondozást végez beszélgetéssel, eredmények kiértékelésével, UH-gal, vizsgálattal, ami 1 óra minimum. Azaz egy magánrendelőben ha csak a Te problémádat vesszük, az kb. 20-30 perc, egy alapos orvosnál. Mert bemész, elmondod miért jöttél, feltesz pár kérdést, aztán levetkőzöl, megvizsgál, felöltözöl, megbeszélitek az orvos által tapasztaltakat, kapsz gyógyszert, és már el is telt az a 20-30 perc.


Visszautalva az elejére, a Te problémád normális kiderítése és kezelésének megkezdése minimum 20-30 perc, erre a kórházban szánni tud maximum 15 percet.


Én ezt szoktam mérlegelni, amikor a magánrendelőt választom.

2014. jún. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igazából nem pszichológus.. ha valaki azt akarja hogy figyeljenek rá akkor fizessen pszichológusért, ne nőgyógyászért.

Az utolsó úgy ír mint aki hetente minimum nőgyógyászhoz jár -.-

Ha meg valaki tényleg ennyire gyakran jár orvoshoz és még fizet is érte akkor nem csak neurotikus idegileg, de még a saját szervezetét is mérgezi folyamatosan gyógyszerrel, csak azért mert valaki figyel rá -.-


Amúgy egy nőnek tényleg fontos a figyelem de ezt sem orvos sem más nem tudja megadni amíg valaki nincs rendeben magával,

Ja és ha már a szülés témánál tartunk, biztos hiányosak egyes emberek ismeretei, de a nők a múltban soha nem kórházi ágyon szültek vakon bízva akármilyen orvosban meg idegenben. Leginkább guggolva, négykézláb vagy állva szültek. még akkor is ha filmek túloznak.

2014. jún. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!