Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eltolódott menstruáció nagy gond?

Eltolódott menstruáció nagy gond?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szedni szépségvitamint pár hónapja és kálciumot tartalmaz,amitől nekem hamarabb megjön.

Eddig hó elejére esett de konkrétan az eset: (a legelejétől mostanáig)

január 4-re megjött,aztán kálcium tartalmú étellel előrébb hoztam egyéb okokból...(konkrétan csokis műzlit ettem,mert attól hamarabb megjön) január 31-én újra megjött.(és február 3-án fejeződött be).

Szóval a márciusim február 27-én volt.


Ettől az esettől kezdve minden egyes menstruációm 1-2 nappal előbb jött meg.

Már ott járok,hogy a júliusi ma jött meg (2014.06.18-án)

1 hónapot elcsúszott de minden hónapba megjön.

Júliusban pedig az augusztusi fog megjönni.

Gondolom július 16 körül már meg is jön mivel egyre előrébb hozza magát valamiért.


Vajon meddig fog ez tartani?Mikor áll be újra?


4-5 napig szokott nekem tartani.

Amióta elkezdtem szedni,azóta 2-3 nappal előbb jön meg


Már majdnem 1 hónap eltolódás van az eredeti menstruációmtól. A naptáramat már nyilazgatom,hogy májusban menstruáltam a júniusit stb...


18 éves vagyok és már évek óta menstruálok,nem voltak nagy gondok mert már kezdett beállni.



2014. jún. 18. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csokis műzli nélkül is így lett volna. Hiába állt be, változunk.. Talán korábban van már peteérésed, és ugye attól számítva kb. 14 napra jön meg.
2014. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te nagyon nagy kavarcban vagy, ahogy látom.


A menstruációs ciklus nem így működik, hogy minden hónapban megjön. 21-35 napig normális. Ez azt jelenti, hogyha valakinek 21 naponta jön meg, akkor lesz, hogy egy hónapban 2x is menstruál, míg akinek 35 napra, annak lehet, hogy lesz olyan, amikor egyszer sem. Mégis mindkettő normálisnak számít.


A kérdés az, hogy neked hány naponta jön meg. Mit jelent, hogy 2-3 nappal előbb? Mihez képest? Ha a 28 naphoz képest jön meg 2-3 nappal előbb, akkor neked 25-26 napos a ciklusod, és kész. Nem kell ezen aggódni, hogy már most menstruálod a júliusit, ezt nem így kell nézni. A szervezet nem működik óramű pontossággal, pár napos csúszások még így is beleférhetnek. Nekem is előfordul, hogy 27 napra jön meg, a következő ciklusomban meg 30 napra. Írd fel, hogy melyik nap jött meg, ez a ciklus első napja. Ehhez képest számold hozzá azt a 25-28 napot, amikorra várod, kb. akkor fog megjönni. A hónapok miatt pedig tényleg ne aggódj.

Nincs olyan, hogy eredeti menstruáció. Ahogy idősödönk, úgy a ciklus is változhat.


Ha viszont 21 napnál rövidebbek a ciklusok, vagy nagyon vérzel, stb. akkor menj orvoshoz. Egyébként mi van abban a szépségvitaminban? Remélem nem hormon.

2014. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok,csak féltem,hogy nagyon bekavartam ezzel.Mivel a csokis golyóban/műzliben kálcium van ezért nekem hamarabb jön meg ha azt eszem,kb. 1-2 nappal.


Kb 24-25 napos a ciklusom.

Nincs 21 alatt.

A szépségvitaminban nincs hormon.Ételkiegészítő féleség amit szedtem.Utána elkezdtem cinket szedni,amitől szintén csökken a pattanások száma.

Belsőleg akartam ezért tenni,hiszen hiába veszek a sok kencét külső alkalmazásra.

Már abbahagytam a szedésüket,de még így is hamarabb jön meg azóta 1-2 nappal.

Remélem majd beáll újra:)

Igen,végülis minden hónapban megjön és ez a fontos!

21 nap alá pedig nem esik,csak azért mégis aggasztott,hogy rosszat tettem és kicsit felborítottam az egészet.


Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld kezecske:)

2014. jún. 18. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!