Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől szúrkálhat enyhén bal...

Mitől szúrkálhat enyhén bal oldalt az alhasam?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete voltunk együtt a férjemmel,rá 2 napra elkezdett szúrni.Nem egyfolytában csak néha.Most sem mindig,csak ha úgy ülök vagy gugolok.Ma elég sokszor voltam pisilni és nagyon meleg a vizeletem.Mi lehet ez?
2014. jún. 20. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a problémám, már több mint fél éve voltam vele nőgyógyásznál, elmondtam, hogy szúrni szokott bal oldalt az alhasam.. Hát.. megvizsgált de nem tudott rá mit mondani..


Nekem az első együttlétem után jelentkezett ez.. Aztán is néha együttlétek után. Én megfigyeltem, hogy ha szúr, rárakom a kezem és nyomom, akkor nem fáj.. Te nem vettél észre ilyesmit?


Próbáltam utána nézni neten, de rengeteg lehetséges okot találtam erre. (kezdve a rossz táplálkozástól a daganatig)


Bal oldalt alul található a bal petefészek (lehet ezzel van valami gond) valamint a vastagbél szigmabél szakasza is, ez tud a nem megfelelő emésztés vagy egyéb okok miatt feszülni.


Bal alhasi fájdalmat tudnak okozni a vastagbél eltérései is.


Az biztos hogy: Fogyassz több növényi rostot, kerüld a puffasztó ételeket, egyszerű szénhidrátot és a péksüteményeket. Igyál soksok folyadékot (lehetőleg mentes vizet)

Esetleg egyél pro- és prebiutikumot..

Mozogj minden nap legalább fél órát (ez lehet akár séta is ).


Olvastam, hogy gasztroenterológiai kivizsgálás is szóba jöhet ilyenkor, bár fogalmam sincs mi az, csak gondoltam mindent leírok, amiről tudok...


Nekem aztán idővel elmúltak a tünetek.. olvastam olyat is hogy rák/polip is okozhatja ezt, de a vizsgálatok kimutatnák az ilyesmit.



Azt javaslom menj el orvoshoz vele (bár kötve hiszem hogy tudnak rá egyértelműt mondani) de nem feltétlen komoly probléma áll ennek a hátterében..


Esetleg ezek között is keresgélhetsz: [link]


Ha van kérdésed, próbálok még segíteni :)

És persze majd írj, hogy mi van veled, és hogy vagy! :)

2014. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Időközben elmúlt.De kértem időpontot a nőgyógyászomtól,de csak jövő hét keddre tudott adni.Van egy kis méhszájsebem,nem tudom köze lehet- e hozzá!? Majd kiderül!
2014. jún. 24. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!