Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelyben lévő bélbaktérium...

A hüvelyben lévő bélbaktérium jelenléte milyen tüneteket okoz?

Figyelt kérdés

#bélbaktérium #hüvelyi fertőzés #nőgyógyászati gondok
2014. jún. 24. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
???????
2014. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:) Ezt mutatta ki a tenyésztés. Sose volt semmi bajom, de most 2 hónapja már ez a 3. valami amit találnak nálam.. Tüneteim nem voltak egyiknél sem, kivéve az enyhébb, de folyamatos égő érzést, ami viszont nem múlik el semmitől. Ma megyek vissza és kérek gyógyszert, mert szombaton felerősödtek a tüneteim, de valószínűleg antibiotikumot kapok és nem szeretném feleslegesen szedni, mivel már kaptam pár hete is az előzőleg kimutatott nyavajára.

A 2. kenet levételkor kaptam krémet és 10 kúpot (de ebből 5-öt használtam el, majd a 3. kúp nélküli napon erősödtek a tünetek, ezért a maradék 5-öt is elhasználom). Jelenleg így a kúp mellett megint csak az a szokásos halovány égő érzésem van. Már nem tudom mi az amit beképzelek és mi az amit nem.. :( Nem szeretném sem elbagatellizálni sem "túlgyógyszerezni" magam.


Jó lenne tudni, hogy akinek volt már ilyene annak milyen tünetei voltak (a baktérium pontos nevét nem mondták meg a telefonban)? Illetve ez a kúp nagyon sokakat csíp a doki szerint, tehát lehet, hogy a jelenlegi égő/csípő érzés csak amiatt van.

2014. jún. 24. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ugyan én férfi vagyok, nem orvos, de a mikrobiológiához konyítok.

A bélbaktériumod valószinüleg Escherichia coli lesz. Szokták E. coli-nak rövidíteni.

Nagyon nem szerencsés a hüvelyben, mert ha hosszú ideig elhanyagolod, akkor esélyes, hogy a méhszájon keresztül feljebb jut, és elég komoly problémákat tud okozni.


Sajnos elkövetted azt a hibát, amit az emberek jó része elkövet, hogy nem alkalmaztad végig az egész antibiotikum kúrát.

Ha ilyen gyógyszert kapsz végig kell szedni - ha kellemetlen tüneteid vannak tőle, akkor azt az orvossal meg kell beszélni - mert csak így pusztítja el az összes kórokozót.

Én sem vagyok antibiotikum párti, viszont ha szedni kell akkor szedjük be rendesen, mert így lesz a legkevesebbre szükség.


Amikor a tüneteid megszűnnek az antibiotikum hatására az azt jelenti, hogy a kórokozók száma már eléggé lecsökkent, viszont az a kevés ami megvan az a legellenállóbb az adott hatóanyaggal szemben. Ha ilyenkor abbahagyod a gyógyszert akkor ezek az ellenállóak kezdenek el újra szaporodni, és még nehezebb lesz tőlük megszabadulni. Így lehet nagyon durva betegségeket kitenyészteni gyógyszer helytelen szedésével.

Ezért írtam, hogy úgy tudod leginkább csökkenteni a szervezeted antibiotikum terhelését, ha azt az egy kúrát rendesen végigcsinálod.


Jobbulást kívánok Neked!

2014. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy az antibiotikumot végig kell szedni, de ez csak egy gyógyszertári kúp volt (nem is tudom mi van benne), és a doktornő mondta, hogy min. 5 db-ot használjak el, de valószínűleg elég lenne csak a krém is (akkor még azt hittük az előzőleg talált fertőzés lesz még a ludas). Tehát konkrétan erre a baktériumra még nem kaptam kezelést, azt tanácsolta a doki, hogy ha tünetem van akkor menjek vissza gyógyszerért. Én is úgy vélem az e. coli lesz, de még nem láttam a papírt :/

2014. jún. 24. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez biztos E. coli (volt nekem is)

Azt hiszem Samamed nevű gyógyszert adott (írt fel)

rá az orvos (az egy antibio) -

2014. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs

Nem jól írtam a gyógyszer nevét

Sumamed kapszula (gyártó Pliva)

2014. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked milyen tüneted volt?
2014. jún. 24. 15:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is e.colim volt, viszont az e.colinak "nem szokása" felterjedni a kismedencébe ettől ne félj. A nőgyógyászom is mondta, másrészt pedig szülészeten dolgozom, ebben biztos vagyok. Nekem sajnos csak sok antibiotikummal múlt el, és nagyon fontos nem csak a hüvely, de a bélflóra normál helyreállítása is. Nekem egyébként folyásom volt és égő érzésem.
2014. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!