Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kötelezhetnek egy 18 éven...

Kötelezhetnek egy 18 éven aluli lányt a nem kívánt terhesség megtartására?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen kérek mindenkit,hogy ne kezdjenek el szitkozódni vagy " ha nem tudtál védekezni, mert hülye pcsa vagy akkor megérdemled" szöveggel jönni.Vagy azzal,hogy kislány ne szexeljen.. (igaz is!!) de 4 hónap múlva már 18 éves leszek. Igen is védekeztünk minden egyes alkalommal és hónapokig semmi baj nem volt de 3 hete megtörtént a baleset.. elszakadt az óvszer. Még egyáltalán nem is biztos,hogy baj van mert az eset után 4 órával már be is vettem az esemény utáni tablettát és kb 10 nap múlva kell megjönnie. Csupán tájékozódni szeretnék,hogy ha ne adja Isten baj van akkor elvetethetem vagy kötelez az állam,hogy megtartsam? Nem vagyok szívtelen, de céljaim vannak az életben, tanulni szeretnék és egy véletlen baleset miatt nem szeretném az életem tönkre tenni :S

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!!


2014. júl. 9. 11:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* pénteken múlott el a menstruációm és ez az aktus szombat reggel volt
2014. júl. 9. 11:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia!nem hiszem hogy kötelezhetnek!:) Az abortusz ára 30ezer,s egy pár tennivaló.. :)
2014. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mi az a pár tennivaló? :)

Azt olvastam,hogy elbeszélgetésre kell mennem,hogy biztos el akarom-e vetetni

2014. júl. 9. 11:42
 4/13 anonim ***** válasza:
az abortuszt 18 év alatt a szüleid bizony megtilthatják
2014. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Szülői beleegyezés kell. Ha nem adnak, akkor is lehet fordulni valahová, erről a családvédelmi szolgálatnál kell érdeklődni.
2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mármint az abortuszhoz kell beleegyezés.
2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyenlő a nullával a terhesség.
2014. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18 alatt szülői beleegyezés is feltétele az abortusznak, ezért ha egyik szülőd sem járul hozzá, akkor nem végezhető el. Az állam nem kötelez, hogy megtartsad, csak nem vagy nagykorú, ezért nem dönthetsz egyedül. 14 év alatt a szüleid döntenek egyedül az abortuszról jogilag. 18. hétig megszakítható korlátozottan cselekvőképes terhes nő esetében, de azt nem tudom mi van, ha közben nagykorúvá vált.
2014. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes
2014. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd azért csinálj tesztet, de ha bevetted az esemény utánit nem lehetsz más állapotban
2014. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!