Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül a spirál? A...

Mennyibe kerül a spirál? A Mirena hormontartalmú, vagy a Silver lilly érdekelne.

Figyelt kérdés
Azt is szeretném megtudni, hogy tényleg menzesz alatt rakják föl? Az úgy tök gáz, nem? Ja és szülés után mikor lehet leghamarabb kérni a fölrakatást?
2010. jan. 7. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nem emlékszem, hogy milyen spirálom volt, de van a rövid, és a hosszú. Ha rám hallgatsz, akkor ne tetesd fel, mert én 2 hétig véreztem minden hónapban, és elég bőségesen. :S Tényleg igaz, hogy mensi alatt teszi fel az orvos, mivel olyankor nyitott a méhszáj. Nem kell kellemetlenül érezned magad ez miatt, hiszen az orvosnak ez a dolga, naponta több 100 ilyen és hasonló esettel van dolga. Szülés után ki kell várni úgy tudom 2 hónapot, és amíg rendeződik a ciklusod.
2010. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jah azt elfelejtetem megírni, hogy a doki írja fel receptre, és úgy 2-2500ft körül van...
2010. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 2hónapja szültem,a dokim a Mirena hormontartalmút ajánlotta,a patikában megkérdeztem és 49.800.-,de 5évig tart! Én még nem használtam,még nem rakta fel,de sztem megéri az árát! Mindenképp hormontartalmút szeretnék,mert én normál spirál mellett fogantam,persze ennek 25éve :O) Biztosan van mellékhatása,mint minden gyogyinak v fog.gátlónak!-csak van akinél nem jelentkezik!
2010. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Silver Lilly nekem egy évvel ezelőtt 7000 forint körül volt.
2010. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hú, ez a mirena akkor nagyon drága. Lehet, hogy hónapokra visszaosztva sokkal olcsóbb, mint a gyógyszer, de így egyszerre kiadni...kicsit sokallom. És ha nem bírja a szervezetem, akkor kukába ment majdnem 50 rongy.

Elárulnád a tapasztalatod a silver lillyvel kapcsolatban?akár priviben is. Annak azért barátibb az ára...

2010. jan. 9. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt hallottam, hogy az eü-ben dolgozó nők, akik spirál mellett döntöttek, általában ezt a hormonalapút választják, mert köztudott, hogy az sokkal biztonságosabb. Ezt én is alá tudom támasztani:

Én is először az "olcsóbb" mellett voksoltam, s ma már 10 hónapos a kislányom..... Igaz, imádom őt, de jobb lett volna, ha kicsit később kopogtat a gólya vele, bíztam a spirálban. Így most nevelhetünk két icipici gyerkőcöt, mert nem sokkal az előző szülésem után estem teherbe az olcsó spirál mellett.....

Sőt pár éve is teherbe estem a normál spirál mellett, de az a baba elment.

Harmadjára már én is a hormonalapút választanám, nemcsak azért mert a hormon is véd, hanem mert állítólag nagyobb, s kevésbé csúszik le.


Tény, hogy drágább, de ha belegondolsz: sem a fogamzásgátló 5 évre, sem a szülés, sem az abortusz, sem egy vetélés utáni küret + gyógyszerek stb. nem olcsóbb még mindig nála!


Az a veszély fennáll, hogy kilöki a szervezeted, van aki tényleg nem bírja. Ez valóban kockázat. De sokkal több nő bírja, mint nem. Statisztikailag legalábbis jó esélyed van, hogy beválik, s nem lesz belőle kidobott pénz.


Én ezt tudtam hozzáfűzni.

2010. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Silver Lilly-t majdnem 20 év fogamzásgátló szedése után használom. Nekem szokatlan a kissé rendszertelen, sokkal bővebb vérzés.
2010. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem is a Mirénát ajánlotta az orvosom.

5 évig lehet fent. Az ára ahol megkérdeztem patikába majdnem 44.000 ft. Az orvos szerint az első 3 hónapban előfordulhat pecsétlő vérzés, de utána amig fent van se görcsök, se vérzés. Kicsit drága ugyan elsőre,

de ha összevetem más fogamzásgátlók árával, plusz a betét, tampon árával 5 évre. Már a második évben megtérül.

És csak a méhen belül fejti ki hatását, nem az egész szervezetre.

2010. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Eladó egy Mirena Spirál. 2013 január 7-én vettem. A külső papírdoboz bontott, de a belső steril csomagolás sértetlen. Budapesten személyes átvétel.

Ár: 33.000 Ft


Érdeklődni: g.norina87@googlemail.com

2013. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 M.V.Anita válasza:

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy miért akarod eladni a spirált? Hisz gondolom azért vetted, mert fel akartad tetetni. Mitől gondoltad meg magad a vásárlást követően?

Egyébiránt engem érdekelne, mert én is pont most szeretnék venni egyet.

2013. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!