Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Behívó a nőgyógyászatra, mit...

Behívó a nőgyógyászatra, mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban voltam a szokásos évi rákszűrésen, amit már lassan tíz éve rendszeresen elvégeztetek. A hét elején jött egy levél a nőgyógyászatról, hogy keressem fel újra a szakrendelést. Soha nem kaptam még ilyet, és a környezetemben élők se tudtak segíteni, hogy vajon ez mit jelent? Ha már valaki kapott ilyen levelet, kérem írja meg, hogy mik a lehetséges okok?? Köszönöm előre is!

2014. júl. 18. 10:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak újra kell mintát venni, mert elrontották.

De majd kiderül.

2014. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
én kaptam már! a frász kerülgetett hogy beteg vagyok... aztán mikor visszamentem kiderült hogy "csak" méhszájsebem van amit kikezeltek egy kúppal.
2014. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Igen, azt gondoltam, hogy majd kiderül...
2014. júl. 18. 10:29
 4/33 A kérdező kommentje:
Méhszájsebbel már kezeltek, de akkor nem kaptam behívót :(
2014. júl. 18. 10:30
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Nyugodj meg,mert ha nem a saját orvosodtól jött a levél,nem az ő aláírása van rajta,akkor csak,vagy akár te magánorvoshoz,magánrendelésre jársz akkor arról lehet szó,hogy bizonyos kor után néhány embernek küldenek ki behívot és ha akarsz elmész,ha nem akkor nem.


Mifelénk 2-3 évente van ilyen hogy pár embernek küldenek behívót,ez nem valami kötelező dolog,ha akarsz elmész ha nem akkor nem.


Én sosem megyek el.Ha múlt hónapban voltál vizsgálaton és a leleted jó lett akkor úgyis kaptál papírt,ha meg valami gond lenne akkor az orvosod szólt volna hogy majd újra el kell végezni.

2014. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Rákszűrés után kapta a levelet, nem behívást vizsgálatra.
2014. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Olyannak küldenek értesítést, akinek vagy értékelhetetlen lett a rákszűrése vagy nem lett jó az eredménye, tehát nem P1 vagy P2, hanem esetleg P3 vagy más eredmény, de kijött mellé valami gyulladás.

Szóval tényleg vagy nem volt értékelhető a minta, vagy van valami gond.

Lehet hogy méhnyakrák gyanúja merült fel, vagy van egy gyulladás, ami szintén kihat az eredményre. Lehet hogy van egy hüvelyi fertőzésed-gyulladásod, amit viszont kezelni kell. Vagy ha már volt méhszájsebed és nem kezelték, akkor most az újra gondot okozott és megmutatkozott az eredményben. Szóval menj vissza!

2014. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Előző hónapban voltál orvosnál a leleted meg van?

Bementél a papírért,ha igen és ott minden oké akkor nincs miért aggódni.


De mondom nálunk is néhány embernek küldenek nőgyógyászati és mell rákszűrésről papírt hogy el lehet menni,igénybe lehet venni.Lehet hogy csak erről van szó.


Ha nagyon izgulsz biztosan meg van az orvosod száma,hívd fel és tőle érdeklődj és kész.

2014. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
A levélben pontosan az áll, hogy jelenjek meg kontrollon, tehát az egy hónappal ezelőtti vizsgálat kapcsán lehet a behívás. A levelet meg maga az osztályvezető főorvos küldte :/
2014. júl. 18. 10:34
 10/33 anonim ***** válasza:
16%

Hát a szívbajt tudják ráhozni az emberre

Legalább beleírhatták volna, hogy mégis minek kell még egyszer odamenni

2014. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!