Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 napja folyamatosan menstruá...

10 napja folyamatosan menstruálok, fogamzásgátlót is szedek. Normális ez?

Figyelt kérdés
dec 31.-én megjött. Akkor vettem be életemben az első regulon fogamzásgátlót. Azóta minden nap egyet értelem szerűen és folyamatosan menstruálok. De ugyan annyit mint 2.-3. nap, szóval nem is olyan keveset. Normális ez? Mielött irnátok, h nődokihoz menjek vissza egyéb válaszokat is várok. Köszönöm.
2010. jan. 9. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Soha nem normális az,ha egy nő több napig menstruál.Az ok millió lehet,de ezt csakis a nődoki tudja majd megmondani!
2010. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A tablettaszedés első hónapjaiban vérzészavar jelentkezhet: a menstruáció lehet rendszertelen, előfordulhat vérzés két menstruáció között, amely lehet erősebb (áttöréses vérzés) vagy gyengébb (pecsételő vérzés), de lehet, hogy nem jelentkezik vérzés a szokott időben. Ezek az eltérések nem jelentik azt, hogy a készítmény nem megfelelő. Szükség esetén panaszával forduljon orvosához."


Idézet a betegtájékoztatóból. A szervezetednek meg kell szokni a hormont, ami okozhat ilyen panaszokat. Az első levélnél ez teljesen elfogadható, akkor kell mindenképp orvoshoz fordulni, ha a harmadik levél beszedése után is fenn áll a probléma.

2010. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Akkor most 1-2 hónapig lehet, h folyamatosan menstruálok :D De megnyugtat, hogy nem gond ez, köszi.
2010. jan. 9. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam így..csak nekem 30napig tartott!Nekem Yasminelle volt. Voltam dokinál,hogy nem mulik el a mensim..már régóta(akkor volt kb.20.nap)és azt mondta hogy nem baj..gyogyszer szedése után lehet egy kis kavarodás :) ... majd beáll!!!!Ne aggodj!!!(viszont volt olyan doki is akinek mondtam joval utána és ő azt mondta,hogy az gáz,hogy olyan sokáig tartott a mensim) háát nem toom de végülis nem történt semmi gáz..beállt és azotta minden tök jo.. :)
2010. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor szedem tovább, aranyos vagy :]
2010. jan. 9. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hét éven keresztül véreztem átlagosan 11 napokat, foggátló nélkül, túl erősen (óránként kellett cserélni a betétet, nem maxit, kicsit nagyobbat a normálnál). A gyógyszer nekem azonnal rendbehozta, a Novynette.

Hát, sajnállak, tudom, milyen, mikor már téped a hajad, hogy legyen már vége, szóval csak ölelni tudlak, hogy kitartás. (esetleg szedj te is Rutascorpint, az segít az ereknek gyógyulni, hátha segít:D bár én is épp próbálom, de azelőtt bevált)

2010. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!