Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelykúp alatt lehet szexelni?

Hüvelykúp alatt lehet szexelni?

Figyelt kérdés
Betadine hüvelykúpot használok,ez már a második fajta amit felírt az orvos. 14 napos kezelést írt elő,de már egy hónapja nem tudtunk ezek miatt együtt lenni a párommal. Óvszerrel lehet szexelni, vagy úgy sem ajánlatos?

2014. júl. 24. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
En nem ajanlanam.
2014. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen fertőzésed van a kezelés alatt és utána 1-2 napig tilos a nemi élet!

De egyébként ez rá is van írva általában az adott kúp betegtájékoztatójára.

Hüvelykenet tenyésztést egyébként csinált az orvos, vagy csak hasra ütésre írta fel már a második fajta kezelést?

Amennyiben nem csinált, akkor már bocs, de elmennék egy másikhoz, aki csinál és akkor talán meg is gyógyulnál és nem kéne már 1 hónapja kínlódnod.

Amúgy azért nem ajánlatos óvszerrel sem együtt lenni, mert egyrészt nem csak közösülés során terjed a fertőzés, hanem pl. orális érintkezés útján is. A másik pedig, hogy maga a fertőzés, a gyulladás, illetve a kúpos kezelés sértheti a hüvely nyálkahártyáját, amit ilyenkor még egy közösüléssel még jobban meg lehet sérteni és azon kapod magad, hogy nem csak kellemetlen tüneteket érzel, hanem már éppen vérzel is. Ez egyébként egy nagyobb fokú gyulladásnál is előfordul, de ha még pluszban ott mechanikai hatás éri a nyálkahártyát, akkor ennek veszélye jobban megvan.

Illetve nem tudom, hogy a párodat is kezelik? Ugyanis kellene.

2014. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
soha nem értem meg a csajokat... az, hogy 1 lyuk kilőve a 3ból miért akadályoz meg a szexben?
2014. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"az, hogy 1 lyuk kilőve a 3ból miért akadályoz meg a szexben?"

Azért nem érted, mert pasi vagy! És némi önzőséget is felfedezek benned.

1. Az anális szex baromi fájdalmas és nem mindenkinek van hozzá kedve, gusztusa vagy nem mindenki tartja egészségesnek, plusz nem valószínű, hogy a nőnek is száz százalékos kielégülést okoz egymagában, sőt!

2. Az orális szex pasi részére megint csak a pasinak jó, a nő attól, mert a pasinak csinálja, még nem elégül ki. És ha azt nem tudtad volna, akkor fertőzés, illetve a kezelés alatt a nő részére nyújtott más forrásból származó örömszerzés is tiltott, mivel mint említettem, a fertőzés orális úton is átadható.

Max. a nőnek marad az, ha síkosító használatával kézzel szereznek örömet, de az azért mégsem ugyanaz, mint egy rendes együttlét. Illetve azért több, mint 1 hónap után már nyilván jól esne az embernek mindenféle gond, probléma nélkül együtt lenni.

2014. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki és sírva mondod azt, hogy soha többet nem akarsz szexelni, mert fájdalmasabb lesz, mintha a szüzességed veszítenéd el. Nekem antibiotikum miatt lett gombás fertőzésem, mert senki nem mondta, hogy fogamzásgátló mellett ha antibiotikumot szedsz hüvelyflóra visszaállítás is kell, nem csak bélflóra. Megcsináltam a 10 napos kúrát, amit felírt az orvos, csak mire időpontot kaptam tőle, már 1 hete nem aludtam rendesen annyira viszketett és olyan durva folyásom volt. A menszesz után pedig megpróbáltunk együtt lenni. Hát mit ne mondjak majdnem bőgtem.. most lesz lassan 3. hónapja, hogy csak kézzel "játszunk" egymással, mert a próbálkozás után megint előjött és mehettem vissza. És mivel akkor másik orvoshoz kerültem ő végre mesélt a hüvelyflóra visszaállításról és arról, hogy egy fertőzés plusz kezelés után sérült a hüvely nyálkahártyája is, így idő kell, amíg újra "bevethető". És ő már gyógyszert írt páromnak és nem azt mondta, hogy egy vacak krémmel kenegesse magát, ami mint látszott semmit nem használt. Tehát kössetek magatokra görcsöt. Egy fertőzés sajna ezzel jár...
2014. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az orvos megvizsgált,megállapította,hogy fertőzés és felírt gyógyszert a páromnak is (tinidazol),én még kúpot is kaptam (Klion). Utána jól voltam,majd a menstruáció előtt nagyon fájt megint,visszamentem és akkor kaptam ezt a másik fajtát, hogy valószínűleg valami kevert fertőzés. Szerintem csak a menstruáció miatt volt,mert utána el is múlt, de lelkiismeretesen teszem fel minden este azért :)


Köszönöm a válaszokat, akkor még várunk :( :)

2014. júl. 24. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Akkor az orvos nem megfelelően és felelőtlenül kezelt, mert nem csinált hüvelykenet tenyésztést, amiből pontosan megtudta volna, hogy milyen kórokozó vagy kórokozók vannak a hüvelyedben, illetve milyen számban, így kaptál volna megfelelő ideig tartó, célzott kezelést és meggyógyultál volna egyből.

A másik, hogy tegyük fel, hogy jó kezelést kaptál és azt kezelték, amilyen fertőzésed volt.

Amit nem tudsz, hogy mind egy fertőzés, mind pedig egy kezelés során sérülhet a hüvelyflóra, így jótékony hüvelybaktériumok pusztulhatnak a hüvelyedben, amik egyébként a védekezést szolgálnák. Na, már most, ha a hüvelyflóra nincs rendbe rakva, akkor egy idő után a gombák, amik természetesen is ott vannak, túlszaporodnak, ezzel újabb fertőzést okozva. Ami nagyon gyakran pont menstruációt megelőző időben jön elő. Valószínűleg neked is ez történt.

És amit még nem tudsz, hogy a fertőzés tünetei gyakran menstruáció alatt maguktól enyhülnek, vagy el is múlnak, de a fertőzés attól még ott marad. Szóval nyugodj meg, nem a menstruáció okozta a tüneteidet, csak az nyomta el a tüneteidet, úgyhogy nem lelkiismeretből kell kezelned magad, hanem mert fertőzésed van.

Ha nem hiszel nekem, nyugodtan olvass erről bővebben orvosi cikkeket.

A másik pedig, ha most abbahagyod a kezelést, akkor vegyél a patikába hüvelyflóra helyreállító készítményt, vény nélkül lehet kapni és használd azt. Meglátod, sokat segít! És használj ilyet mindig, ha valamilyen kezelést kapsz fertőzésre és vége a kezelésnek, illetve ha bármilyen fertőzés, akár légúti miatt antibiotikumot kapsz. Ugyanis az antibiotikumok is károsíthatják a normál hüvelyflórát!

2014. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alatta lehet. De az alkalmazása KÖZBEN nem annyira jó ötlet.
2014. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
38%
Ez hülyeség, nem kell feltétlenül kenetet venni, ahhoz, hogy megállapítsa, hogy fertőzésed van. Bizonyos esetekben indokolt ugyan, de a tünetekből többnyire rá lehet jönni, mi a gond, pláne, ha egyszerű hüvelygomba. Az orvos tudja, hogy mikor indokolt a kenetvétel és mikor nem, elvégre ő járt hosszú éveken át arra a nyamvadt orvosi egyetemre, nem a válaszoló...
2015. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Amikor már sokadik kúra után esik vissza a beteg, akkor de, venni kell kenetet, mert gyakran kiderül, hogy amit gombaként kezelnek az nem is az. Voltam én már olyan nőgyógyásznál, aki tünetleírás alapján, vizsgálat nélkül közölte, hogy gombám van, én marha megvettem, beszedtem a gyógyszert majd mivel nem hatott visszamentem, másik orvoshoz, aki elhűlve mondta vizsgálat után (!), hogy ez elég csúnya vegyes fertőzés, és már ott mondta, hogy felír Kliont, ha nem használ akkor következőre kenetet veszünk, mert ez nem játék. Szerencsére használt. Egy elhúzódó kezeletlen fertőzés meddőséget is okozhat ha ráhúzódik a méhre, petevezetékre, petefészkekre. És ha rossz diagnózis alapján kezelik az embert, akkor az kezeletlennek minősül.
2015. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!