Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudtok a méhnyakrák...

Mit tudtok a méhnyakrák elleni oltásról?

Figyelt kérdés
lehet már tudni,hogy hány százalékosan véd, és kinek jár a támogatás, és főleg,hogy milyen városokban? köszönöm előre is
2010. jan. 10. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én még csak a hpv elleni oltásról hallottam és azt is úgy hogy 2-3 alkalommal kell beadatni és több 10ezer forint 1 oltás és nem támogatja a tb.
2010. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3x kell beadatni, darabja 30 000 Ft. Nem jár rá támogatás.

Sok városban beoltották az általános iskolás lányokat.

amúgy ha neten rákeresel, sok fontos infó kijön róla.

Ja és elvileg annak éri meg beadatni, aki soha nem volt még férfival. (vagy csak annak adják be)

2010. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megkaptam, 3 oltásból áll, mindig 3 hónaponként adják be.A 12 alattiaknak ingyenes..Mivel én 16 éves vagyok támogatást kaptam a hivataltól 30 ezer Ft,1db oltás. 1oltás támogattak nekem így 60 ezret kellett befizetni. Szerintem, először kérdezd meg a dokit.. Asszem 90% de nem biztos.. de ez az oltás a legvadabb méhnyakrákra van kifejlesztve..
2010. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszoló voltam: inkább szűzlányoknak ajánlják, de felnöttek is beoltattják magukat..
2010. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogom megkapni a harmadikat, attól függ honnan rendeled,mert mi pl 19 900 ft vettünk egyet.... 3 alkalom,háziorvossal adattuk be. Jobb ha minél fiatalabb az illető. puszi!
2010. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a HPV-rol tudni kell hogy az esetek 90%ban spontan urul a szervezetbol, nincs fertozes, nincsenek tunetek. azert ajanljak szuzeknek mert nekik elvileg biztos nem volt ahonnan legyen korabban ilyen fertozesuk eszrevetlenul. a korosztalyt is ennek fuggvenyeben valasztottak ki, szoval a kor valojaban nem fontos. szexualisan aktiv egyenek eseteben is hat az oltas, illetve ha mar fertozottek enyhebb lefolyasu betegseg varhato. de igy vmivel kisebb a valoszinusege az oltas hatekonysaganak (ami maskepp sem 100%), de attol meg mindenkepp erdemes beadatni. szexualisan aktiv egyeneknel laboratoirumi vizsgalat segitsegevel meg lehet allapitani hogy fertozott-e vagy sem, azonban vigyazni kell, sok labor nem is Papanicolau festest hasznal, hanem csak sima Giemsat, ami sok esetben falcs-negativ eredmenyt ad.
2010. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Több nőgyógyász ismerősöm szerint nem éri meg az árát, hiszen nagyon sok HPV vírus fajta létezik, és ez az oltássorozat 90ezerért csak 4 ellen véd. Nekem van HPV a szervezetemben, pont nem a 4 közül...viszont a méhnyakamon elindult a kóros folyamat...(amit meggyógyítottak). Szóval nagyon kevés esetben véd, ráadásul azt hiszi az ember, hogy így védett, közben meg egyáltalán nem..Ha 10ezer lenne, megérné, de ez irreális ár! Számold ki a százalékát, kb 90 féle HPV vírus van, és 4ellen véd.
2010. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Harmoka ***** válasza:

Csatlakozom az elöttem szólóhoz, valamint keress rá a neten és azt is megtalálod, milyen mellékhatásai lehetnek.

Alaposan tájékozódj, mielőtt ennyi pénzt kiadsz egy olyan oltásra ami a Hpv vírusok töredékére jó, a körültekintő védekezés + az évenkénti szűrés, legalább annyit ér.

2010. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a kömmenteket, aranyosak vagytok:)

nos, egyébként még szűz vagyok, és csak elővigyázatosságból szeretném beoltatni magam, hogy ha egy két év mulva arra kerülne a sor, hogy... :)

de természetesen ez nem ment fel a védekezés alól, mert annyi más vírus létezik, és természetesen szűrésre is megyek majd, ha már szükségem lesz rá. :) köszönöm mindenkinek, de azért továbbra is várom a válaszokat, főleg a támogatásról ha tudtok valamit

2010. jan. 10. 19:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én idős tapasztalt nődokim is azt mondta nem 100%-os.4 törzs ellen véd csak és van több is amit szintén elapják.Olyat is hallottam,hogy oltás után meghaltak tőle bár nem Magyarországon hanem az USÁBA.
2011. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!