Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció közben használhato...

Menstruáció közben használhatok élőflórás joghurtos tampont öt tíz percig?

Figyelt kérdés
Tudom hogy így gyorsan kimosódik és nem olyan hatásos, de arra a kevésre is szükségem lenne az antibiotikum miatt. Ha abbahagyom, hüvelyflóra helyreállítót is kezdekhadznalni, csak ha jó ph t teremtek neki, jobban hat.

2014. júl. 31. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NEM. Nyitott méhszájjal eszedbe se jusson.
2014. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mikor szabad? Hány nappal utána?
2014. júl. 31. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha feltétlenül joghurtos tampont akarsz használni, akár rögtön a menstruáció után megteheted, de szerintem jobb a gyógyszertárban venni hüvelyflóra-helyreállítót. A joghurtot a jó baktériumok és a savas környezet miatt veszed, ugyanez a kúpokban is megvan, csak ellenőrzött, tiszta formában. A joghurtban ki tudja mi van. Másrészt abban bélcsatornába való baktériumok vannak, nem hüvelyiek.
2014. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nőgyógyászok ajálják...
2014. júl. 31. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ajánlották, viszont mensi alatt ne csináld a nyitott méhszáj miatt.
2014. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát más nőgyógyászok meg nem ajánlják. Az enyém fiatal és kifejezetten megtiltotta. Ismeretlen a joghurt "hatóanyag"tartalma, ilyet felelős nőgyógyász nem ajánl.

Régen a nőgyógyászok imádták ajánlani az irrigálást is, ma meg már szinte senki nem ajánlja, mert káros.

2014. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is fiatal nőgyógyászom van és ő kifejezetten ajánlotta a NATUR yoghurtot preventív jelleggel.
2014. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én 30 éves szegedi prof nőgyógyászom is
2014. aug. 1. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:

OK, nem az én hüvelyem, csak nyugodtan.

Azonban gondoljátok át logikusan. Emésztőrendszerbe való baktériumok vannak benne. Mindent, amit megkaptok a joghurttól, megkapjátok a gyógyszertári készítményektől is, csak tisztán és ellenőrzötten. Nem értem, hogy miért jó random összetételű joghurtokat bedugdosni, de ti tudjátok.

2014. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is óckodok. Inkább veszek tejsavat a patikába. Lehet, hogy orvosok is ajálják, de nem vagyok nyugodt a használatába.
2014. aug. 1. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!