Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik olyan, hogy hüvelyvála...

Létezik olyan, hogy hüvelyváladék elvesztése? (SOS)

Figyelt kérdés

Sziasztooook! :)


17 éves vagyok, elözö hét kedden vesztettem el a szüzessegemet.

A Dianille mellé ((csak 1,5 hete kedtem)) óvszert használt a párom, de kellöen benedvesedtem, semmilyen kellemetlen érzetem nem volt tehát. Utána furcsa volt, de gondoltam ez normális. A héten többször is összebújtunk, egy enyhe irritációt tapasztaltam az akciót követö 1 órában, de ennyi.

Csakhogy a vasárnapi szeretkezés elött kedvesem egy teljes testmasszázsban részesített, amikor a hüvelyhez/be ért, akkor azt hiszem nem mosta meg az ujjait. Tehát gyakorlatilag bevitte az aloe verát és a Neutrogena (illamentes) testápolót oda...

A masszázs alatt nem volt semmi problémám, a "síkosítónak" köszönhetöen még talán minden jobban is ment.

Vasárnap este viszont kellemetlenül kedtem érezni magam odalent, annyira, hogy az esti programra a maxiruha alá nem húztam bugyit.....

Éjszakára pedig felhelyeztem egy Cikatridina kúpot (fájdalmak mellett), de ma reggel, betétcsere után mintha mi se történt volna teljesen száraz voltam. Gyakorlatilag...nincs meg az az alap nedves érzet odalent, a kisajkaim be vannak duzzadva, föként a "bejárat" nagyobbodot meg vagy csak úgy érzem, nem tudom, de olyan szinten kellemetlen, hogy a sétálás sem megy, mert ahhoz már túlságosan össze kéne zárni a lábaimat... A korábban halvány rózsaszín böröm most sötét piros és mintha pici rücskök lennének rajta. Mindemellet gyakran járok vizelni, de csak kis mennyiségeket tudok produkálni. Mégis mi a csuda lehet ez? :(

Gondolkoztam, hogy nem lehet-e óvszer allergia? (Miért nem volt tünet az elsö alkalmakkor?) Vagy sima felfázás? (Akkor miért nem fáj a húgycsövem pisiléskor??)

Kipróbáltam a Colpo Cleaner Hüvely Fürdöt is, de semmi komoly változást nem hozott. Létezik olyan, hogy valahogy eltávolítódott a hüvelyemböl a nedvesség? Erre van kúp, kenöcs vény nélkül? Volt már hasonló panaszotok? :S


Elöre is köszi szépen minden értelmi választ! :) <3



2014. aug. 11. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Menj el nőgyógyászhoz -.-
2014. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Valami gyulladás van (ha nagyon piros)

Mindenképp menj el nőgyógyihoz minél hamarabb

2014. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elfogoooook! :D

Amúgy is kell az elsö szex után a rákszürés miatt, de a doktorúr hétfön-kedden rendel, ugye a hétföröl lecsúsztam, holnap meg már csak egy hét múlvára kapnék idöpontot...

2014. aug. 11. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem valami baktérium kerülhetett a húgyutakba. Esetleg attól a kis mennyiségű gyakori vizelés. A hüvely elváltozását okozhatta bármelyik kence. A masszázsolaj?

Nézd, később bizonyára "megedződsz". Most még nagyon az elején vagy és amiatt nagyon érzékeny is. A hüvelyedből csak majd 60 év körül tűnik el a nedvesség, vagy ha a Bartholin-mirigyek nem működnek rendesen, de az nem egyik napról a másikra történik. Ha tovább tart a kellemetlen érzés, menj el nőgyógyászhoz.

2014. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is egyszer volt fertőzésem odalenn és nagyon

vörös volt, adnak rá gyógyszert

2014. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Mondd, hogy sürgős lenne mert fáj, akkor lehet hamarabb fogadnak (vagy menj másikhoz)
2014. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg egy durvább hüvelyi gyulladásod van, aminek a kórokozója baktérium vagy gomba is lehet. De én főként baktériumra gyanakodnék ebben az esetben, főleg hogy a tünetek alapján talán egy kisebb húgyúti gyulladás is társul hozzá. Ez amúgy nem ritka: a nőknél közel van a két szervrendszer egymáshoz, és (már bocsánat) egy "nedvesebb" szex elég ahhoz, hogy már a húgyutakban és a hüvelyben is ott legyen a fertőzés, akármelyikben volt is addig. Amúgy a párod is felhordhatta rád a masszázs közben.


Tessék elmenni nőgyógyászhoz minden hasonló probléma esetén!!! Mindenkivel előfordul, de ne kezelgesd magad random gyógyszerekkel a gyógyszertárból, és ez alatt a cikatridinát, colpo cleanert és a továbbiakat is értem (pl. a canesten, amit 100 bérreklámozó fog ide beírni a következő órák során).

Mert ezekkel adott esetben rosszabbat tehetsz, mint ami már most van. Például az irrigálást mostanában már csak nőgyógyászi ajánlásra szokás csinálni, ugyanis azzal tényleg lehet bajt is csinálni: saját jó baktériumokat kimosni, rossz baktériumokat felnyomni a méhszájba.


Szóval gyerünk nőgyógyászhoz, ennyi a konklúzió. A húgyúti tüneteidről is számolj be neki.

2014. aug. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!