Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a Bromocriptin-Richter 2,5mg és Prednisolon tablettákkal? Én félek beszedni őket.

Figyelt kérdés
Alacsony Ösztradiol E2 szintre (123 pmol/l) és Prolactin (233,8 mIU/l) szintre írták fel egyszerre a kettőt. A tájékoztatókban elég durva mellékhatásokról olvastam. Szerintetek a 233,8 mIU/l) prolaktin nagyon emelkedett?
2010. jan. 14. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Édesanyám prednisolont szedett 2 évig a tüdőbetegségére, bizony nagyon megszenvedte, de ettől a szteroidtól kapta vissza az egészségét, sőt az életét. Ha szükség van rá szedni kell.
2010. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdeznék valamit.

A ciklusod hanyadik napján mérték ezeket az értékeket? Mert az ösztrogén szint igencsak ciklusfüggő, és egy 3. napi vagy 21. napi mérésnél nem is kevés. Ha az ovulációs időszakban ennyi (vagyis előtte), akkor tényleg kevés.

A prolaktin szinted teljesen normális, nem értem miért kell erre egy olyan gyógyszert felírni, mint a Bromo.

A prolaktin szint amúgy 40 és 530 mU/l között normális, kivéve természetesen, ha terhes vagy, akkor ennél magasabb kell hogy legyen.

Szóval lehet másik dokit kéne keresned, mert ez nekem elég furcsa...

2010. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A 20. napon vették a vért és nem vagyok terhes. Nekem is nagyon furcsa, hogy bromocriptint írtak fel erre a Prolactin szintre. :S

A szteroidot (prednisolon) sem értem, hogy miért kapom. Állítólag az a tesztoszteront szorítja vissza, ha magas. De nekem az sem magas. 0,2 - 2,3-ig normális, nekem meg 1,04-et mértek. Szóval tanácstalan vagyok. A dokit megkérdeztem, az meg alig ad infot. Lehet, hogy másikhoz kéne mennem?

2010. jan. 15. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tuti nem szedném be ezeket a szarokat. És ugyancsak a helyedben, sürgősen keresnék egy másik dokit. Amúgy mi volt a probléma, ami miatt orvoshoz mentél?
2010. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a 20. napi vérvétel is jó, még benne van abban az intervallumban amit írtam (3. vagy 21. nap).
2010. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!