Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Háziorvos írhat fel receptet...

Háziorvos írhat fel receptet fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy írhat, de nem vagyok benne biztos. A nőgyógyászom nyaralni van egész Augusztusban, és csak Decembere kaptam volna időpontot, de ebben a hónapban elfogy a gyógyszerem. Muszáj lesz beülnöm az SZTK-ba )időpont nélkül, megvárom amíg behívnak) vagy a háziorvos is felírhatja nekem? Szeptemberben mehetnék még a rendes orvosomhoz, akihez szoktam járni (szintét időpont nélkül), de az már késő lenne, és amúgy is suli időben nem nagyon lenne időm még erre is.

Egyébként most váltanék háziorvost, eddig a gyerekorvoshoz jártam. 18 éves vagyok.

Köszönöm a válaszokat.



2014. aug. 23. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Írhat fel, ha van szakorvosi javaslat nélkül. Ergo vidd a nőgyógyászati papírod.
2014. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak felírni kell olyat, amit már szedtél,

akkor felírhat

2014. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem felírta úgy is, hogy nem vittem papírt. Mondtam mit szedek, kérdezte, hogy de ugye biztos nem most kezdem el? Mondtam , hoigy nem- már adta is a receptet.
2014. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám háziorvos és ő írja fel a gyógyszerem mióta a nőgyógyász az első dobozt felírta és bevált. Papír se kellett (mondjuk főleg azért, mert tudja rólam, hogy nem kamuznám be, hogy igen nőgyógyász javasolta és nem én googleztam netről, hogy ez biztos jó lenne... :D). De a lényeg, ha ambuláns lapot is viszel vagy legalább a dobozát a gyógyszerednek egész biztosan felírja. Nem szoktak ezen pampogni.
2014. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!