Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jött meg? Ez normáli...

Miért nem jött meg? Ez normális vagy forduljak dokihoz?

Figyelt kérdés

Idén júliusban jött meg először és a második 26 nappal később jött meg teljesen normális volt a tartama meg erőssége meg minden.Most viszont 10-15.-e körül kellett volna megjönnie de semmi.Volt olyan a héten hogy hasam meg derekam fájt és azt hittem lesz valami de mégse.Nem azt mondom hogy annyira hiányzik mert még örülök is neki csak nem értem hogy mi bajom van.18 éves korig normális ha nem pontosa jön meg vagy kihagy hónapokat? Légyszi irjatokert kezdem aggódni hogy bajom van:(

15/l



2014. szept. 20. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ujabb 15 eves kiscsaj aki azert parazik mert nem jott meg...ari vagy :) Tudod en orulnek ha nem lenne >:D< na de gyere teged is vilagositsunk fel... Elso egy ket evben tutira ilyen lesz...hol fog megjonni hol nem, hol bo verzesed lesz, hol alig csak, a napok szama se lesz allando, es a hasi fajasaid se. Kell egy jo kis ido mig beall rendesen..Ajanlom a feher nadragok nem viseleset ezekben az idokben, mert sose tudhatod biztosra mikor leszel beteg. Egy ket tipp... ha teszem fel beteg kellett volna legyel es nem lettel "eloidezheted" azzal hogy sokat ugralsz, langyos vizbe ulsz kb egy orat. Az ha stresszelsz, vagy valahova nagyon keszulsz lehet ha amiatt nem fog megjonni... De azert mar itt az ideje, hogy mindennapjaidat ne csak a facebook posztokkal usd el s kicsit reszletesebben informalodj >:D< altalaban szoktam ajanlani az [link] oldalt... en is atolvastam es igen hasznos, sok mindent megtudsz amire nem is gondoltal idaig :) jo olvasgatast es no para :)
2014. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát mióta megkezdődött a gimi elég stesszes vagyok mert nehéz suliba kerültem minden nap feleltetés meg meg rengezeg tanulás elég stesszes ez a hónap:/ a mindennapos tesin meg jó sokat ugrálok.Ami meg a langyos vizet illeti inkább a forró fürdőket szeretem nálam elég rendszeres az ilyen.Amúgy nehogy azt hidd hogy bábom nagyon örülök neki hogy nem kell szenvednem miatta mikor először mehjött majdnem elsirtam magam annyira nem vártamxd csak bennem is bennem van hogy bármelyik percben megjöhet és félek hogy rosszul fog időzíteni:/
2014. szept. 20. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg nagyon sok olyan lesz, hogy nem szamitasz ra s akkor fog megjonni... egy tipp: minden egyes honapban jegyezd le, hogy mikor jott meg. Egy kis naptarkaban ikszelgeted, mert amikor majd nogyogyaszhoz kell menj, lehet ha meg kell mutasd. Am az ugralas es langyos viz nem vicc. En pl tudom masnap beteg kell legyek s biztosra akarok menni, akkor este langyos (nem hideg, nem forro, kimondottan langyos) vizbe ulok kb egy orara, majd egy fel ora torna, sok ugralos mozzanat es masnap reggel tuti beteg vagyok. Probald ne enni magad, hogy vajon mikor leszel beteg, mert befolyasolja, hogy mikor fog megjonni. A taskadban mindig legyen betet, barhova is mesz. Rendszeresen csereld, legy higienikus. Torna orakon ha pl bo verzesed van es nem engedi a tanar, hogy leulj, hasznalj mini ob-et...most egy paran lehet ha lebognenek, hogy meg csak 15 vagy, de ez nem kortol fugg, es sokkal jobban ved a szivargasoktol, nem azol at, attol meg szuz maradsz, es a rendesen teszed fel abszolut meg se erzed. Es legyen otthon nalad fajas elleni tabletta, mert altalaban ejjelre szokott jobban fajni, de ez szinten nem altalanos, szemelyektol fugg. Ha valami gondod van, nyugodtan irj privit barmikor, szivesen valaszolok :)
2014. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod:)

Hát a tampont inkább kihagyobb mert még a mini is fájt mikot múlt hónapban kipróbáltam (stranfra mentünk) ugyhogy azt még hagyom

2014. szept. 21. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
A mini se faj ha jol teszed fel. Minden tamponos dobozkaban van hasznalati utmutato... olvasd el, vagy neten keress utanna, es ha rendesen teszed fel, hidd el meg se erzed. Azert mar abban a korban vagy kicsit fedezd fel magad...ismerd meg huvelyed, ha elore kitapogatod magadnak, hogy hol kellene legyen az ob akkor konnyebb. Es elhiheted, hogy bizonyos alkalmakkor sokkal jobb az ob hasznalata, minthogy egesz (pl) lagzit azert atparazd es ne erezd jol magad, mert hat hogy nehogy atazz es pecsetess legyen a ruhad. Szoval jobb ha megszoktatod magadnak az ob-t is. A te korodban en is nagyon tampon ellenes voltam, de aztan rajottem, hogy nagyon szuksegem lesz ra bizonyos okok miatt....18 eves koromtol kezdtem el hasznalni rendszeresen..oke akkor mar kozrejatszott mas is, mert hat voltt fium, aki kicsit kitagitotta odalent a dolgokat, de akkor is meg a mai napig is szidom magam azert hogy eddig miert nem tamponnal jartam suliba, s inkabb atgorcsoltem napokat s ejjeleket, s egyfolytaba jartam a mosdokat, hogy nehogy pottyok legyenek a nadragomon... Am ilyenkor ha fekete nadragban vagy az a legjobb mert nem latszik ha atutne :)
2014. szept. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd 17,18 éves korra kellene beállnia rendszeresre, addig hónapok is kimaradhatnak.
2014. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!