Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Régóta tartó hüvelygombát...

Régóta tartó hüvelygombát hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Talán már évek óta van folyásom, de a viszketés csak ritkán jelentkezik, a folyást pedig megoldottam tisztasági betéttel, szóval nem különösebben zavart. Most viszont van párom, és szeretnénk együtt lenni (még szüzek vagyunk), szóval elmentem nőgyógyászhoz életemben először, és elmondtam neki a panaszom. Először Mycosyst-Gyno tablettákat kaptam, mindkettőt bevettem, de semmi nem változott. Visszamentem, most Gyno-Pevaryl kúpot és kenőcsöt adott, és azt mondta, szerinte valamilyen gombás fertőzésem van. A fehérneműimet és a törölközőket 60 fokon mosom, gyakran fertőtlenítem a wc-t és a kádat is.

Mit tudok még tenni, hogy elmúljon? A hüvelykúpot(3 db) és kenőcsöt most kaptam, viszont egy hét múlva kb meg fog jönni a menzeszem. Kezdjem el most a kezelést, vagy hagyjam menzesz utánra? Csak mert nem szeretném, ha a vérzés valahogy "beleavatkozna" a gyógyulási folyamatba, vagy rögtön újra kijönnének a tünetek miatta.



2014. okt. 4. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Használd a hüvelykúpokat és változtass az étrendeden: tilos: cukor, alkohol, élesztős termékek.
2014. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Cukor és élesztő nélkül mit egyek? Így is a sovány kategóriába tartozom a testtömeg-indexem szerint, félek, hogy ha nem eszek rendesen, akkor még jobban lefogyok...

A tisztasági betét mindennapos használatáról mondjak le, ha meg szeretnék gyógyulni?

2014. okt. 4. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
A kúpot Még ma kezdjed el használni. Nem szabad a kezelést halogatni, mert nehezebb kikezelni a gombát. Ha kiújul, akkor újból kell kezelni a végleges gyógyulásig.
2014. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tisztasági betét tök fölösleges!!! Nem szellőzik az alvázad, a gomba imádja az ilyet. A cukron és élesztős kajákon kívül azért még van ez-az. 2 hónap diétát azért megpróbálhatnál, hátha. Első voltam
2014. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem kezdted el a hüvelykúp használatát akkor inkább várd meg a menstruáció végét! Egy intenzív megszakítás nélküli kezelés sokkal hatásosabb. Normális körülmények között 'tegnap 16:28'-nak adnék igazat, de ha már évek óta fennáll a dolog akkor 2 hét már nem számít, fontosabb lenne az intenzív, megszakítás nélküli kezelés.


A melegebb mosás jó ötlet volt, de sajnos a 60°C-osat még bőven túlélik. Inkább főzőmosással moss! Ha vannak tiszta fehér darabok azokat egy órára még hipós vagy domestosos vízbe is beáztathatod mosás előtt.


Ha most sem múlik el akkor kérj tenyésztést a dokitól (szerintem mikor visszamentél, már akkor meg kellet volna csináltatnia), hogy tudják "kik az illegális albérlőid", és így célzott kezelést tudjanak adni. Nem mindegy, baktérium, gomba, vagy protozoa, mert ezek teljesen másfajta élőlények. Kis túlzással kb. olyannyira mások mint az állatok és a növények.


A diéta tényleg fontos lenne a tartós gyógyulás szempontjából. Sajnos minél tovább húzod a kezelést annál nehezebb megszabadulni a kórokozóktól. Évek alatt már egész jól befészkelhették magukat...


A kúp után vegyél valamilyen hüvelyflóra helyreállító készítményt, ami segít a baráti baktériumoknak (Lactobacillus fajták) túlsúlyba kerülni és "kiutálni" az oda nem valókat.


A wc és a kád fertőtlenítése is okos dolog, ne sajnáld rá a hipót vagy a domesztoszt! :)


Hirtelen ennyi jutott eszembe.


(u.i.: gondolom tudod, de biztonság kedvéért leírom, hogy a hüvelykúpok, meg a kenőcs tönkreteszik a gumióvszert, így sem a terhesség, sem a kórokozók ellen nem véd)

2014. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Gyno-Pevaryl kúp után milyen hüvelyflóra visszaállító kúrát ajánlatok? Kinek mi vált be?
2014. okt. 21. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!